وضعیت انرژی آمریکا هم وخیم شد

0
۱۱۳ بازدید

مدیر اجرایی اکس‌کول انرژی در این باره گفت: مدیران شرکت‌های برق نگران کمبود سوخت در زمستان و خاموشی ناشی از آن هس

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، بحران انرژی کنونی که سبب کمبود برق و خاموشی در اروپا و آسیا شده ممکن است به شرکت‌های برق ایالات متحده هم سرایت کند.

شرکت‌های برق در حال هشدار دادن به مشتریانشان درباره افزایش قیمت این حامل انرژی در زمستان هستند و یک صندوق پوشش ریسک انرژی هم درباره کمبود احتمالی گاز هشدار داده است.

ارنی ترشر، مدیر اجرایی اکس‌کول انرژی در این باره گفت: مدیران شرکت‌های برق نگران کمبود سوخت در زمستان و خاموشی ناشی از آن هستند.

وی در مصاحبه‌ای اظهار کرد: شرکت‎های برق نگرانند که با دارایی‌های موجود نمی‌توانند سوخت کافی خریداری کنند. مدیران  قدرتمند شرکت‌های بزرگ به‌شدت نگران هستند.

مدیر اجرایی اکس‌کول از نام بردن این شرکت‌ها خودداری کرد و افزود: آنها بیشتر مناطق ایالات متحده هستند.

بهبود اقتصادی جهان از همه‌گیری ویروس کرونا سبب افزایش تقاضای برق، کمبود و افزایش قیمت گاز طبیعی، به‌ویژه در آسیا شده است. در نتیجه شرکت‌های آب و برق مجبور شدند بیشتر از زغال‌ سنگ استفاده کنند.

این مسئله همچنین سبب کمبود زغال سنگ در سراسر جهان شده است. شرکت‌های برق آمریکا در حال استفاده از زغال‌ سنگ به جای گاز هستند و انتظار می‌رود امسال حدود ۲۳ درصد زغال‌ سنگ بیشتری بسوزانند.

کمیسیون خدمات عمومی ایالت نیویورک که در حال نظارت بر شرکت‌های برق شهری در این ایالت است تا از وجود سوخت کافی در فصل زمستان اطمینان یابد، انتظار دارد بتوانند تقاضا را برآورده کنند.

این نهاد در بیانیه‌ای اعلام کرد: شرکت‌های برق حدود ۷۰ درصد از نیاز برق مسکونی خود را زیر پوشش ریسک قرار داده‌اند تا از نوسان‌های قیمت محافظت کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=156923

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here