کد خبر: 168087
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۴۰۰

وزیر نیرو: هزینه بالاتر از الگوی مصرف برق، با تعرفه غیریارانه‌ای محاسبه می‌شود

وزیر نیرو: هزینه بالاتر از الگوی مصرف برق، با تعرفه غیریارانه‌ای محاسبه می‌شود

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، علی اکبرمحرابیان روز سه شنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های وزارت نیرو در جنوب شرق تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آیین نامه‌ای در وزارت نیرو در اجرای قانون بودجه ۱۴۰۰ با هدف مدیریت مصرف به تصویب رسیده تا انرژی بر اساس الگوی اعلام شده مصرف شود البته هم اکنون  بخش عظیمی از جامعه زیر الگوی اعلام شده، برق مصرف می‌کنند.

وی افزود: وزارت نیرو به دنبال رعایت الگوی مصرف از سوی مشترکین است از این رو کسانی که نسبت به کاهش مصرف و صرفه‌جویی اقدام ‌کنند، مورد تشویق قرار می‌گیرند که این اقدام به ویژه در فصول گرم سال در کاهش میزان مصرف بسیار تأثیرگذار بوده است.

محرابیان اظهار داشت: در اجرای این طرح تشویقی، مشترکینی که نسبت به رعایت الگوی مصرف اقدام کنند، به ازاء هر کیلووات معادل خرید برق تضمینی مورد تشویق قرار گرفته و هزینه مصرف برق بالاتر از الگوی مصرف توسط مشترکان، با تعرفه غیریارانه‌ای محاسبه می‌شود.

وی در خصوص بازدید از طرح‌های وزارت نیرو در جنوب‌شرق تهران گفت: مهمترین طرح‌های جنوب شرق استان تهران مربوط به بحث‌های توسعه‌ طرح‌های فاضلاب در شبکه و تصفیه‌خانه است که نسبت به نقاط دیگر کشور نیازمند اعتبارات بیشتری است تا تکمیل این پروژه‌ها با سرعت انجام شود.

وزیر نیرو افزود: پروژه خط دوم انتقال پساب تصفیه شده جنوب تهران به دشت ورامین با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصدی همراه است که برای سرعت بخشیدن به آن، تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

محرابیان تصریح کرد: دشت ورامین قطب کشاورزی استان تهران است که با افتتاح کامل خط دوم انتقال پساب، حجم آب ورودی به این بخش سه برابر وضعیت فعلی می‌شود.

وی تأکید کرد: وزارت نیرو تلاش دارد تا این طرح سال آینده به طور کامل افتتاح و برای تحقق این مهم تصمیمات مقتضی اتخاذ شده و با همکاری مسوولان در رفع معارضین، ۴۰ درصد باقی‌مانده در حداقل زمان تکمیل شود.