کد خبر: 131730
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۹
گروه : نفت و نیرو

وزیر نیرو: رضایت نسبی مردم از تامین آب و برق در کشور فراهم است

وزیر نیرو: رضایت نسبی مردم از تامین آب و برق در کشور فراهم است

به‌‌گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، “رضا اردکانیان” امروز سه‌شنبه در آئین گرامی‌داشت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: ایام بزرگداشت طلیعه چهل و سومین فجر انقلاب اسلامی را جشن گرفته‌ایم و با یاد و خاطره امام بزرگ، این روزها کشور ما همچنین سرزمین‌های متاثر از این انقلاب بزرگ با یاد و خاطره امام که روز ولادت حضرت زهرا(س) زادروز آن قائد بزرگ نیز است، گرامی داشته می‌شود.

وی افزود: برای وزارت نیرو توفیقی است بویژه در این ایام که کشور ما مثل همه جای دنیا تحت تاثیر ویروس کرونا و بیماری ناشی از آن است، با توفیق الهی و تلاش شبانه‌روزی همه کسانی که قدردان فرصت خدمت در این صنعت هستند، از تمام توان خود در تامین دو کالای مهم و راهبردی آب و برق استفاده کند.

اردکانیان گفت: به شکرانه این نعمت و توفیقی که نصیب همه ما برای خدمتگزاری به این مردم شده، یاد و خاطره همه شهدا بویژه شهدای صنعت آب و برق را و شهید حسن عباسپور را گرامی می‌داریم و امیدواریم هم در فرصت و مهلت باقی مانده دولت دوازدهم در انجام وظایف و تعهداتی که داریم در خدمت رسانی بتوانیم به نحو احسن انجام وظیفه کنیم و نیز با تاکید رهبر معظم انقلاب و تصمیمات جدی دولت دوازدهم در ریل گذاری مناسب برای فعالیت دولت سیزدهم نقش و وظیفه خودمان را ایفا کنیم.

وی گفت: وزارت نیرو در اوایل دی ماه برنامه ۱۸۰ روز فعالیت کاری که تا پایان دوره دولت دوازدهم طول خواهد کشید را تنظیم کرده و هم در تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های ساخت و سازی و به نتیجه رساندن طرح‌های ساز و کاری از جمله اصلاح ساختارها، دستورالعمل‌ها و لوایح و سرفصل ریل‌گذاری برای دولت آینده را تدوین کرده است، چرا که حق مسلم و طبیعی مردم عدم وقفه در خدمت رسانی است.

اردکانیان ادامه داد: امیدواریم از این حیث نیز، مجموعه حاضر، مدیران ارشد صنعت آب و برق بتوانند کار شایسته‌ای را به نتیجه برسانند.

وزیر نیرو افزود: گزارش این برنامه به مسئولان ارشد کشوری منعکس شده و با تاکید و توجه قابل ملاحظه‌ای مواجه است.

وی گفت: پایش منظمی از پیشبرد این برنامه ۱۸۰ روزه که پویش #هرهفتهالفب_ایران نیز جزئی از آن است به عمل خواهد آمد و در فرصت‌های مناسب گزارش ارزیابی لازم از پیشرفت کار را عرضه خواهیم کرد. حضور بانوان شایسته در عرصه مدیریت‌های میانی و ارشد وزارت نیرو قابل ملاحظه است

وی همچنین گفت: در بخش فعالیت امور بانوان، بویژه در دولت دوازدهم، وزارت نیرو به وظایف خود به نحو مناسبی عمل کرده و حضور بانوان شایسته ما در عرصه مدیریت‌های میانی و ارشد وزارت نیرو قابل ملاحظه است.

اردکانیان افزود: امیداریم بخشنامه حضور بانوان شایسته در مدیریت شرکت‌ها و هیات‌مدیره‌ها به جد توسط شرکت‌های مادر تخصصی دنبال شود و در پایان سال طبق وعده بتوانیم گزارش مناسبی از این حیث عرضه کنیم.

وزیر نیرو ادامه داد: دهه فجر انقلاب اسلامی مناسبتی است که به‌ویژه به خاطرات ارزشمند آن ایام در ۴۲ سال پیش بازگردیم و با بهره‌گیری از آن مجموعه آثار و فضای بهمن ۵۷ برای ادامه راه و قدردانی‌های عملی از فرصت خدمت به مردم انرژی و انگیزه بگیریم.