وزیر نیرو: برای عبور از تنش آبی ۳۲۰۰ میلیارد تومان از بودجه اختصاص یافت

0
۲۳۳ بازدید

رضا اردکانیان در هفتمین هفته از پویش #هر هفته- الف-ب-ایران اظهار داشت: با افتتاح پروژه‌های امروز، از ابتدای سال ۱۴۰۰تاکنون ۳۵پروژه از مجموعه طرح‌های وعده داده شده در قالب این پویش به ثمر رسیده و حدود ۸ هزار میلیارد تومان برای این پروژه‌ها از منابع مختلف سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وزیر نیرو افزود: این مسیر مطابق برنامه هفتگی تا پایان سال بدون وقفه ادامه خواهد یافت، بویژه در هفته‌های باقی‌مانده از فعالیت دولت دوازدهم، این افتخار را خواهیم داشت که طرح‌های برنامه‌ریزی شده از جمله ۴ سد مخزنی و تعدادی نیروگاه‌های عمده و بزرگ اعم از حرارتی و تجدیدپذیر، تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب و آبرسانی روستایی را به نتیجه برسانیم و مراسم افتتاحیه این پروژه‌ها مطابق برنامه برگزار شود.

اردکانیان گفت: ما امسال از خشک‌ترین سال‌ها در ۵۰ سال اخیر را سپری می‌کنیم. امیدواریم مجموعه برنامه‌های مدیریتی برای اوج بار تابستان و تامین آب کافی و مطمئن تدارک دیده شده باشد، ضمن اینکه با حمایت همگی و همکاری مردم بتوانیم طرح‌ها را به ثمر برسانیم.

وزیر نیرو گفت: این فعالیت‌ها در کنار کار مستمر و شبانه‌روزی است که توسط همکاران صنعت در پهنه کشور و با حمایت و پشتیبانی همه دستگاه‌ها برای عبور موفق از تابستان ۱۴۰۰ که یکی از خشک‌ترین سال‌ها در پنج دهه اخیر است انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: دولت همه گونه پشتیبانی و همکاری از این طرح‌ها را داشته و هفته جاری هم پیشنهاد مشترک وزارت نیرو و وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه به منظور اختصاص بیش از ۳۲۰۰ میلیارد تومان منابع برای طرح‌های آبرسانی فوری و اضطراری در مناطق تحت تنش در همه استان‌های کشور به تصویب هیئت وزیران رسید.

وی با اشاره به اینکه این طرح‌ها در حال اجرا هستند، اظهار داشت: این تصمیم و تصویب‌نامه ایجاد اطمینان برای تامین منابع مالی مورد نیاز است و امید است با اتمام بموقع آنها بتوانیم موضوع تامین آب شرب را به نحو مناسبی به ثمر برسانیم.

اردکانیان خاطرنشان کرد: در سال جاری در استان‌هایی که سدهای مخزنی تولید برق می‌کنند به دلیل کاهش ذخایر سدها حدود ۳۲۰۰ مگاوات کاهش ظرفیت تولید برق داریم و این بدان معناست که باید در مصرف آب و انرژی دقت کنیم به ویژه اینکه دستگاه‌های سرمایشی سهم عمده‌ای در مصرف برق دارند.

وی افزود: امیدوارم با رعایت ملاحظات بهداشتی، دیگر پیک یا موج پنجمی در موضوع کرونا نداشته باشیم و همگی مواظبت کنیم از این که بویژه در فصل انتخابات با احتراز از شرایطی که ممکن است ما را گرفتار اوج مجدد کند انتخابات باشکوه و فراموش نشدنی را با حضور گسترده همه مردم برگزار کنیم.

۱۰ پروژه صنعت برق در سه استان کشور با اعتبار ۳۳۶ میلیارد تومان افتتاح شد. از این تعداد پروژه، چهار پروژه در استان کرمان، سه پروژه در استان کرمانشاه و سه پروژه نیز سهم استان فارس است.

بر این اساس، در استان کرمان دو نیروگاه خورشیدی، افتتاح پست ۱۳۲ کیلوولت ریگان و افزایش ظرفیت منوجان ۲ با سرمایه‌گذاری ۱۷۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

طبق برنامه، در استان کرمانشاه سه پروژه افزایش ظرفیت پست روانسر، کنگاور و سرپل ذهاب ۲ نیز با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری ریسد.

در استان فارس نیز دو پروژه افزایش ظرفیت پست و یک پروژه پست حسن آباد با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=141859