وزیر جهاد کشاورزی: طرح تحویل امانی نهاده به دامداران عشایری پیگیری شود

0
۷۴ بازدید

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به وقوع خشکسالی و شرایط اقتصادی علاقه مندیم طرحی اجرا شود تا نهاده های دامی از قبیل جو و خوراک دام به صورت امانی به دامداران اختصاص و تحویل داده شود.

به گزارش جهان اقتصاد، سید جواد ساداتی نژاد در ابتدای ورود خود به شهرستان جهرم در خلال بازدید از طرح اسکان عشایر و شهرک احمدیه تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام کشور می تواند پس از تحویل امانی نهاده ها، دام های پرواری را خریداری یا اینکه نقدی مطالبات خود را وصول کند.

نماینده ویژه رئیس جمهور اظهار کرد: لازم می دانم سازمان امور عشایر کشور از هم اکنون پیگیری اجرای این مدل توزیع نهاده را در دنبال و نتایج کار را گزارش کند.

فعالیت ۴۵۰ صندوق خرد زنان عشایری در کشور

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: ۴۵۰ صندوق خرد زنان عشایری در کشور فعالیت دارند که در حوزه های مختلف مانند گیاهان دارویی، تولید و بسته بندی لبنیات، پشم ریسی و دیگر مشاغل خانگی کار می کنند.

شاهپور علائی مقدم تصریح کرد: زنان نیمی از جامعه عشایری را تشکیل می دهند؛ تنوع دستبافته های عشایری خیلی بالا است؛ ۴۰ درصد فرش صادراتی و ۳۵ درصد صنایع دستی را در اختیار دارند؛ اعتبارات ارزانی را برای صندوق خرد زنان در نظر گرفته ایم.

به گفته وی؛ توسعه صندوق های خرد زنان عشایری در استان فارس سیاست گذاری شده است؛ به هر زن عشایری ۲۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه پرداخت می شود؛ ضمانت زنجیره ای نیز برای اخذ این تسهیلات پذیزفته می شود. او به راه اندازی سامانه و فروشگاه اینترنتی “عشایر شاپ” به آدرس https://ashayershop.com برای عرضه مستقیم و بدون واسطه محصولات تولیدی عشایری نیز اشاره کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=157709

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here