کد خبر: 165467
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰
گروه : کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی: تولید اقتصادی در گرو کشاورزی تحقیقات‌محور است

وزیر جهاد کشاورزی: تولید اقتصادی در گرو کشاورزی تحقیقات‌محور است

به گزارش جهان اقتصاد، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم ملی تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در دنیای امروز حرکت بدون پژوهش و فناوری امکان پذیر نیست بنابراین حوزه کشاورزی کشور بدون سازمان “تات” جایگاهی نخواهد داشت.

وی افزود: “تات” مانند یک چراغ، روشنگر، هدایتگر و راهبر حوزه کشاورزی ایران است و کارهای بسیار بزرگی در این سازمان انجام شده است.

ساداتی نژاد تصریح کرد: بسیاری از بذرهایی که کشاورزان کشت می کنند و افزایش عملکرد در کشت و تولید، نتیجه زحمات محققین و دانشمندان در سازمان “تات” است و کشاورزان و دامداران بدون تحقیقات به تولید اقتصادی نخواهند رسید.

وی افزود: امروز هم‌افزایی بین سازمان “تات” و دانشکده های کشاورزی ایران صورت گرفت تا با یک ارتباط نزدیک تر با هم برای رفع مشکلات کشاورزان گام بردارند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که سازمان “تات” ارتقا محققین خود را به سمت اثربخشی خواهد برد و از مقاله محوری فاصله خواهد گرفت، گفت: هر ارتقایی در حوزه سازمان “تات” بر مبنای اثربخشی آن محقق در مزرعه و عملکرد کشاورزان و دامداران خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد: در آینده شاهد اتفاقات بیشتری در حوزه تحقیقات کشاورزی باشیم و امنیت غذایی بدون این سازمان به پایداری نخواهد رسید.

ساداتی نژاد تصریح کرد: آنچه امروز در حوزه امنیت غذایی به دست آورده ایم در کنار تلاش بی سابقه کشاورزان و دامداران، نتیجه عملکرد سازمان “تات” به عنوان بزرگترین حامی کشاورزی ایران بوده است.

وی افزود: امروز از چند طرح تحقیقاتی این سازمان که توسط بخش خصوصی مورد استفاده قرار گرفته است، رونمایی شد؛ این مسیر جدیدی است که “تات” باید از این پس پیش بگیرد و هر محصولی که تولید می کند، خریدار خود را داشته باشد و به سرعت مورد استفاده قرار گیرد.