وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: کمبود ۲۰۰۰ تخت بیمارستانی در مشهد

0
۱,۶۸۹ بازدید

قاسم تقی زاده خامسی #شهردارمشهد افزود: اصلی ترین #پایگاه_خدمات_شهری موضوع #سلامت است و همچنین پایگاه اصلی #شهرهوشمند،#سلامت_مردم شهر است.
وی افزود: اگر بقیه چیزهایی که متداول در هر شهر باشد، اما #مشکل_سلامت مردم حل نشده باشد،هیچ چیزی در شهر مشکل سلامت مردم را حل نخواهد کرد.
شهردارمشهد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد،قول داد این پایگاهها را به ۲۰ پایگاه در سطح شهر مشهد برساند.

مجتبی محمودی
مشهد -خبرنگار جهان اقتصاد

وزیربهداشت درمان و اموزش پزشکی در آیین افتتاحیه ۶ پایگاه سلامت گفت: مشهد مشکلات بسیاری در درمان دارد ازجمله اینکه با کمبود دو هزارتخت بیمارستانی مواجه است.
به گزارش روزنامه جهان اقتصاد،سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در آیین افتتاحیه شش پایگاه سلامت شهری افزود : آنها که مسئولیتشان پررنگتر است سراغ حاشیه ها رفته اند و کلانشهر مشهد همچنان با کمبود حداقل دو هزار دستگاه تخت بیمارستانی مواجه است.


وی با بیان اینکه کلانشهر مشهد سالانه پذیرای زائران و مسافران زیادی از سراسر کشوراست، گفت : سرانه لازم و برنامه مشخص به منظور خدمت رسانی در حوزه بهداشت و درمان برای این جمعیت انبوه در نظر گرفته نشده است.
وزیر بهداشت گفت: ضمن احترام به همه زحمات و تلاشهای انجام شده در دولتهای گذشته و دولت یازدهم و دوازدهم اکنون مشهد با مشکلات مختلفی در حوزه بهداشت و درمان روبرو است.
وی خاطر نشان کرد : همکاری شهرداری مشهد در ساخت پایگاههای سلامت الگویی مثبتی در سطح کشور است.
هاشمی افزود: راه اندازی پایگاههای سلامت در روستاها، حاشیه شهرها و در تمام مناطق شهری با داشتن پرونده الکترونیک سلامت برای همه مردم اقدام مهم در راستای گسترش غربالگری بیماریها، ارائه مراقبتهای بهداشتی و تحقق امر پیشگیری در حوزه سلامت است.
وی گفت: در ایران بخش عمده کار بهداریها بر عهده دانشگاههای علوم پزشکی گذاشته شده در حالی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وظیفه سیاستگذاری و نظارت را دارد و اداره بیمارستانهایی همچون امام رضا(ع)، هاشمی نژاد، حجازی و قائم(عج) کاری سخت است درحالیکه اداره بیمارستان ها از جنس دانشگاه نیست.
همچنین ،قاسم تقی زاده خامسی شهردارمشهد افزود: اصلی ترین پایگاه خدمات شهری موضوع سلامت است و همچنین پایگاه اصلی شهرهوشمند،سلامت مردم شهر است.
وی افزود: اگر بقیه چیزهایی که متداول در هر شهر باشد، اما مشکل سلامت مردم حل نشده باشد،هیچ چیزی در شهر مشکل سلامت مردم را حل نخواهد کرد.
شهردارمشهد با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد،قول داد این پایگاهها را به ۲۰ پایگاه در سطح شهر مشهد برساند.
گفتنی است،شش پایگاه سلامت شهری و نخستین مرکز فرماندهی و کنترل بحران مشهد امروز بطور همزمان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پنج منطقه کلانشهر مشهد شامل بلوار اندیشه و ادیب، جاده قدیم کلات، جاده سرخس، طرق و مجیدیه بهره برداری شدند. ساخت این پایگاهها در چارچوب تفاهمنامه بین شهرداری و دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده و بر این اساس مقرر شد فضای مورد نیاز پایگاهها را شهرداری و تجهیزات پزشکی را دانشگاه علوم پزشکی تامین کنند. برای ایجاد این پایگاهها ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شد که ۵۰ میلیارد ریال آن را شهرداری تامین کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=87346