وزیر بهداشت خواستارافزایش مالیات برخرده فروشی سیگار شد

0
۳۲۰ بازدید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید براین که مالیات بر خرده فروشی سیگار باید افزایش یابد، گفت: ۱۰ میلیون نفر پولشان را آتش می زنند،اما وقتی مریض می شوند از گلوی زن و بچه دیگران برای سلامت آنها هزینه می شود

به گزارش ایرنا، «سید حسن قاضی زاده هاشمی» روز جمعه در نشست سالیانه جمعیت مبارزه با دخانیات افزود: وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در صورت افزایش مالیات بر خرده فروشی سیگار تا پنج سال آینده دیگر به بودجه عمومی نیازی نخواهد داشت.
وی با تاکید براینکه هدف از دریافت مالیات بیشتر درآمدزایی نیست، گفت: سلامت مردم مهم است و اگرچه سیگاری ها به قول خودشان، تنها خودشان آسیب می بینند اما پولی که صرف درمان آنها می شود، هزینه ای است که از سهم ۷۵ میلیون نفر جمعیت کشور باید تامین شود.
هاشمی با تاکید براین که ما طمع مان برسلامت مردم است، ادامه داد: متاسفانه هنوز موفق نشدیم در این زمینه مصوبه ای بگیریم و البته این موضوع در مجلس مطرح است و قرار شد در یک جلسه غیرعلنی در مجلس صحبت کنم که فرصت خوبی است.
**
افزایش مالیات موجب افزایش قاچاق سیگار نمی شود
وزیربهداشت ، درمان و آموزش پزشکی، قیمت را یکی از عوامل بازدارنده مصرف سیگار و دخانیات عنوان کرد و گفت: این باور که در دولت و مجلس مطرح شده که افزایش مالیات موجب افزایش قاچاق سیگار می شود، دروغ بزرگی است و من کاملا با آن مخالفم.
وی خاطرنشان کرد: افزایش مالیات بر خرده فروشی سیگار پشتوانه علمی دارد و اکثر کشورهایی که از این طرح استفاده کرده اند نه تنها قاچاق سیگار در آنها افزایش نیافته بلکه این امر موجب کاهش مصرف دخانیات نیز شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=9160