وزیر اطلاعات : بد‌ترین ظلم به ولایت فقیه٬ بستن عرصه بیان بحث‌های آزاد است

0
۲۶۴ بازدید

وزیر اطلاعات تاکید کرد: داعش دارای ایدئولوژی اعتقادی است که می‌خواهد آن را با آزادسازی دمشق و بغداد که زمانی مرکز خلافت اموی‏‌ها و عباسی‏‌ها بوده ‌به دنیا اثبات کنند. نیروهای داعش در راستای عملکرد صلاح‌الدین ایوبی، به عنوان یک الگو برای خود مبارزه با شیعه و هم پیمانان را در دستور کار دارند و بعد از آن به جنگ کافران می‌روند

به گزارش ایلنا سید محمود علوی در همایش بزرگ طلاب و روحانیون قم که در سالن همایش‏های مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شد گفت: اگر بخواهیم حرکت‌های فرهنگی اثرگذار داشته باشیم، رفع دغدغه‌های معیشتی لازم است و اگر بخواهیم شعار سال رهبری محقق شود، باید آن را با امنیت گره زد تا فرهنگ را در جامعه رقم بزنیم. در جامعه‌ای که براساس رفع دغدغه‌های معیشتی و امنیت، فرهنگ عبودیت شکل بگیرد فرهنگ ایمانی در فرهنگ اقتصادی تاثیر می‌گذارد.

وی با اشاره به جنگ سرویس‌های اطلاعاتی افزود: امروزه جنگ ارتش‏‌ها به سر آمده و جای خود را به جنگ سرویس‏‌های اطلاعاتی و امنیتی داده است، بسیاری از جنگ‌های امروز بر سر امنیت داخلی کشورهاست و در جنگ سرویسهای اطلاعاتی و امنیتی تفاوت زیادی با جنگ ارتش‏‌ها وجود دارد زیرا در جنگ سرویس‏‌ها از افراد داخل کشور، دشمن علیه حاکمیت آن کشور استفاده می‌‏‌کنند.

حجتالاسلام والمسلمین علوی با بیان اینکه ناتوی سرویس‌های جاسوسی راه‌اندازی شده است ادامه داد: در زمان سابق اتحادیه ناتو که یک اتحادیه نظامی به شمار می‌رفت و امروز هم آرام آرام اتحادیه سرویس‌‏های اطلاعاتی در حال شکل‌گیری است.

وزیر اطلاعات تجارت اطلاعاتی را جزو برنامه‌های استکبار بر‌شمرد و اظهار داشت: سرویس‌‏های امنیتی، اطلاعاتی را که مورد نیاز خودشان نیست را جمع‌آوری می‌‏‌کنند و آن‌ها را در اختیار سرویسهای دیگر که به آن نیاز دارند قرار می‌‏دهند و با این رویه، تجارت و سود‌های کلانی به دست می‌آورند‌.

علوی بحران سوریه را یک جنگ اطلاعاتی دانست و بیان کرد: سرویس اطلاعاتی کشورهایی مانند عربستان، اردن، ترکیه و در رأس آن‌ها سرویس اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا در این کشور استارت جنگ اطلاعاتی را زدند که زاییده آن داعش بود. نیروهای حزب‌الله در مقاطعی توانستند از طریق سرویس‌های اطلاعاتی نیروهای داعش را نابود کنند.

وی با بیان اینکه گروه تکفیری داعش با گروه‌‏های مشابه تروریستی تفاوت دارد خاطرنشان کرد: داعش دارای ایدئولوژی اعتقادی است که می‌خواهد آن را با آزادسازی دمشق و بغداد که زمانی مرکز خلافت اموی‏‌ها و عباسی‏‌ها بوده ‌به دنیا اثبات کنند. نیروهای داعش در راستای عملکرد صلاح‌الدین ایوبی، به عنوان یک الگو برای خود مبارزه با شیعه و هم پیمانان را در دستور کار دارند و بعد از آن به جنگ کافران می‌روند.

حجتالاسلام والمسلمین علوی با اشاره به آرامش در کشور بیان کرد: امنیت برای حوزه علمیه از وظایف دستگاه اطلاعات کشور است، طلاب و روحانیون باید دارای امنیت باشند، نباید برای هر بحث علمی پاسخ بدهند، امروز نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر ولایت فقیه است. تفکر ولایت فقیه، زمانی می‌تواند به همه شبهات پاسخ دهد که در حوزه علمیه بتواند در کمال آرامش بحث‌های آزاد و دفاع از ولایت فقیه را نظریه‌پردازی کند.

علوی با بیان اینکه اساتید باید بتوانند با مباحث علمی در بحث تضارب آرا نظریه‌پردازی کنند گفت: اگر آرامش و اطمینانی در حوزه نباشد خدمت به مباحث ولایت فقیه نیست، بد‌ترین ظلم به ولایت فقیه این است که عرصه را برای بیان نظریه‌ها و بحث‌های آزاد بسته باشیم. مباحث پلورالیزم دینی نیاز به فکر حوزه دارد، مباحث جدیدی را مطرح می‌کنند و اگر حوزه نتواند آن را پاسخ دهد، فکر عده‌ای را به چالش‌ می‌کشند

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7722