کد خبر: 7220
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۳
گروه : ایران

وزیر اطلاعات:باید زمینه رضایت‌مندی مردم را فراهم کنیم

وزیر اطلاعات:باید زمینه رضایت‌مندی مردم را فراهم کنیم

وزیر اطلاعات تصریح کرد که باید به مردم شخصیت دهیم و زمینه رضایت مندی آنان را فراهم کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در جلسه شورای اداری استان لرستان اظهار کرد: وقتی شرایط به گونه ای باشد که مردم و سرمایه گذاران احساس امنیت و آرامش می‌کنند، میل به تثبیت سرمایه در جامعه بیشتر می شود.

وزیر اطلاعات با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» تصریح کرد: یکی از مولفه های بسترساز تحقق شعار امسال، بحث امنیت است و اگر بخواهیم جامعه از اقتصاد پویا و فرهنگ اثرگذار برخوردار باشد، باید به موضوع امنیت پایدار به طور جدی توجه کنیم.

علوی افزود: اگر می خواهیم امنیت پایدار در جامعه برقرار شود، باید به مردم شخصیت دهیم و زمینه رضایت مندی آنان را فراهم کنیم.

وزیر اطلاعات گفت: امنیت بسترساز ایمان و ایمان نیز بسترساز آرامش در جامعه است و در نهایت آرامش در جامعه بستر شکوفایی اقتصادی را فراهم می کند.

علوی تاکید کرد: وقتی آرامش و امنیت در جامعه باشد، سرمایه گذاران فرصت و جرات سرمایه گذاری و اشتغال آفرینی را می یابند.

وی تاکید کرد: تامین امنیت جامعه، کاری بسیار ارزشمند است؛ چرا که زیرساخت بسیاری از کارهای دیگر را در جامعه فراهم می‌کند.

وزیر اطلاعات اظهار کرد: برخورداری از امنیت حق طبیعی جامعه با ایمان است و از این رو خدمتگزاران حکومت اسلامی باید این امنیت پویا و با نشاط را در تمامی نقاط کشور حاکم کنند.

علوی تاکید کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) خالصانه با جانفشانی، خدمت بی منت را سرلوحه کار خود قرار داده اند به طوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فعالیت این عزیزان را «مجاهدت های خاموش» نامیده اند.

وی تصریح کرد: وزارت اطلاعات برای همه مردم ایران است و اگر کسی کارش حاشیه ضدامنیتی نداشته باشد، با او کاری نداریم.

وزیر اطلاعات با بیان این که رویکرد و عملکرد وزارت اطلاعات مبتنی بر شرع، قانون و اخلاق است، اظهار داشت: عرصه ارایه امنیت به مردم، عرصه گمنامی است.

وی گفت: کار دستگاه اطلاعاتی در کشور بسیار حساس است زیرا صیانت از آبرو، جان و مال مردم کاری سخت به شمار می رود.

علوی ، مردم استان لرستان را مایه افتخار و سربلندی ایران اسلامی توصیف کرد که تاکنون فداکاری های زیادی برای این صیانت از این مرز و بوم داشته‌اند.

وزیر اطلاعات با بیان این که استان لرستان خاستگاه علما و اندیشمندان بزرگ است، اظهار کرد: مردم لرستان، مردمی متدین و عاشق ولایت هستند.

در این نشست، مدیر کل جدید اطلاعات استان لرستان معرفی و از خدمات مدیر کل پیشین قدردانی شد.

شایان ذکر است وزیر اطلاعات صبح امروز با حضور در گلزار شهدای خرم آباد به مقام والای شهدا ادای احترام و پس از آن با حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی نماینده محترم ولی فقیه در استان لرستان دیدار و گفت‌وگو کرد.