وزیر ارتباطات:شبکه ملی اطلاعات به معنی قطع ارتباط با اینترنت جهانی نیست

0
۹۸ بازدید

وزیر ارتباطات گفت: شبکه ملی اطلاعات به معنی قطع ارتباط با شبکه اینترنت جهانی نیست بلکه هدف، ایجاد یک شبکه قدرتمند و پر ظرفیت داخلی برای ارایه خدمات فضای مجازی در داخل کشور است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، عیسی زارع پور روز شنبه در بازدید از پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در مشهد افزود: می توانیم با ظرفیت داخلی موجود محتواهای فاخر و جذاب برای استفاده در فضای مجازی کشور تولید کنیم و حتی می توان از این طریق، فرهنگ غنی اسلامی – ایرانی مان را به سایر کشورها معرفی کرد.

وی ادامه داد: شبکه ملی اطلاعات به معنی قطع ارتباط با شبکه اینترنت جهانی نیست بلکه هدف، ایجاد یک شبکه قدرتمند و پر ظرفیت داخلی برای ارایه خدمات فضای مجازی در داخل کشور است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فعالیت پارک فناوری اطلاعات مشهد گفت: نیروهای متخصص سختکوش در این مجموعه توانسته اند ظرفیتهای زیادی ایجاد کنند و یک مکان بلااستفاده در این ساختمان را به مجموعه ای پویا تبدیل کرده اند و شایسته است این مجموعه ها در کشور توسعه یابند.

زارع پور افزود: نبود اطلاع رسانی و تبلیغ فعالیتها در این پارک و نبود بازاریابی برای ارایه خدمات به مصرف کننده باید مورد توجه قرار گیرد.

پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور از خرداد ماه ماه امسال به مساحت ۶ هزار متر مربع در طبقه چهارم اداره کل پست خراسان رضوی فعال شده است. در این پارک ۱۴ شرکت  فناوری اطلاعات با قابلیت ۵۵ فعالیت استارتاپی استقرار دارند که ۲ شرکت از این تعداد شتاب دهنده هستند.
این پارک که مرکز توسعه دیجیتال به شمار می رود به کار تولید و صادرات محتوا و خدمات ابری (ذخیره سازی اطلاعات) و امنیت مشغول است و با راه‌اندازی آن برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغالزایی شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=158802