وزیر اسبق نفت به دادسرا احضار شد

0
۴۴۴ بازدید

یکی از شاکیان وزیر اسبق نفت در پرونده بنزین های آلوده، از دستور بازپرس شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت مبنی بر احضار متهم پرونده خبر داد.

“مصطفی ترک همدانی” روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در مراجعه ای که روزیکشنبه به دادسرا داشتم، بازپرس شعبه ۱۵ دستور احضار وزیر اسبق نفت را صادر کرد.
سه وکیل دادگستری (پیمان حاج محمود عطار، علیرضا دقیقی و مصطفی ترک همدانی) یازدهم خرداد سال جاری با حضور در دادسرای کارکنان دولت و ارائه مستنداتی، از وزیر اسبق نفت به دلیل تولید بنزین آلوده توسط پتروشیمی در زمان وزارتش شکایت کردند.
این شکایت برای رسیدگی در اختیار بازپرس شعبه ۱۵ دادسرای کارکنان دولت قرار گرفت و بازپرس نیز نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان محیط زیست را ۲۱ خرداد ماه برای پاسخگویی و ارائه دلایل خود مبنی بر آلوده بودن یا نبودن بنزین تولیدی پتروشیمی احضار کرد.اخیرا نیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان محیط زیست گزارش های خود را در ارتباط با آلودگی بنزین تولیدی پتروشیمی به دادسرا ارائه کرده اند.
علاوه بر دو دستگاه یاد شده، مجلس شورای اسلامی نیز پژوهشی را در خصوص آلودگی بنزین تولید پتروشیمی در قالب یک گزارش به دادسرا ارائه کرده است.وزیر اسبق نفت نیز در اعتراض به اقدام این سه وکیل دادگستری، از آنان به اتهام نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی به رییس قوه قضاییه شکایت کرده است.
پیمان حاج‌محمود عطار نیز در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با اعلام این خبر گفت: پیرو شکایتی که اینجانب به همراه دو تن از همکارانم یعنی مصطفی ترک همدانی و علیرضا دقیقی از مسعود میرکاظمی وزیر پیشین نفت در رابطه با تولید بنزین آلوده در شعبه ۱۵ بازپرسی دادسرای کارکنان دولت مطرح کرده بودیم بازپرس پرونده اقدام به استعلام‌های لازم از وزارت بهداشت و سازمان حفاظت از محیط زیست در این راستا کرد و با وصول پاسخ این سازمان‌ها، اخیرا میرکاظمی از سوی بازپرس احضار شد.
ابتکار: اسناد لازم ارایه شده است
از سوی دیگر نیز رییس سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رییس جمهور گفت: این سازمان اسناد و مدارک لازم در مورد پرونده بنزین های آلوده را به مراجع قضایی ارایه کرده است.
معصومه ابتکار در پاسخ به این سوال ایرنا که آیا سازمان محیط زیست شاکی پرونده بنزین های آلوده است ؟ گفت:ما شاکی پرونده بنزین های آلوده نیستیم اما از ما به عنوان مطلع دعوت شد و سازمان محیط زیست نیز تمام اسناد و مدارک لازم را تحویل داده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=5006