ورود ۴ فروند هواپیماهای ATR به آشیانه ایران

0
۴۹۷ بازدید

ادامه نوسازی برجامی در آسمان ایران؛

گروه تولید-قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل خبر داد که برنامه‌ریزی برای تحویل نخستین گروه از هواپیماهای ای.تی.آر آغاز شده است و انتظار می‌رود روز چهارشنبه هر ۴ فروند هواپیمای خریداری شده در فرودگاه مهرآباد به زمین بنشیند.

به گزارش جهان اقتصاد و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اصغر فخریه کاشان گفت:پیش بینی می‌کنیم که ایران بتواند هر ۴ فروند از هواپیماهای ای. تی. آر خود را روز چهارشنبه وارد کشور کند؛ ۱۶ فروند هواپیمای ATR دیگر تا دو سال آینده به ناوگان ایران ایر اضافه می‌شوند.

وی با اعلام اینکه هم اکنون این ۴ هواپیما از سری ATR۷۲ – ۶۰۰ مراحل تحول و تحویل خود را پشت سر می‌گذارد، گفت: برنامه‌ریزی برای تحویل نخستین گروه از هواپیماهای ای.تی.آر آغاز شده است و انتظار می رود چهارشنبه هر ۴ فروند هواپیمای خریداری شده در فرودگاه مهرآباد به زمین بنشیند.

رویترز نیز به نقل از مقامات صنعت هواپیمایی ایرانی و اروپایی نوشت: چهار فروند هواپیمای توربوپراپ که لوگوی ایران ایر بر روی آنها رنگ آمیزی شده است، قرار است روز سه‌شنبه در مقر ATR در تولوز تحویل داده شوند و روز چهارشنبه وارد تهران شود.

فخریه کاشان با تایید خبر رویترز این را هم اضافه کرد که قیمت هر فروند از این هواپیماها بر اساس لیست فروش شرکت سازنده حدود ۲۶.۸ میلیون دلار است که ایران توانسته است با قیمتی بسیار پایین تر از این مبلغ صاحب این هواپیماها شود.

وی با اشاره به قیمت مناسب هواپیماهای ATR نسبت به سایر هواپیماها اظهار داشت: خوشبختانه توانستیم این هواپیماها را با قیمت بسیار مناسبی خریداری کنیم و این هواپیماها بسیار اقتصادی هستند و می‌توانند در عرض  سه سال بازگشت سرمایه داشته باشند و هزینه‌های خود را جبران کنند.

فخریه کاشان با اشاره به زمان بندی سهمیه هواپیماهای ATR به ناوگان ایران ایر اظهار داشت: این هواپیماها در طول دو سال تحویل ایران ایر می‌شوند.

شرکت ایتالیایی-فرانسوی ATR سومین کمپانی هواپیماسازی است که پس از امضای برجام به طرف قرارداد کشورمان برای نوسازی ناوگان فرسوده خطوط هواپیمایی تبدیل شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=60261