ورود ۱۰۰ دانش فنی کشاورزی به مرحله تجاری سازی و فروش

0
۴۰۹ بازدید

گروه تولید- معاون پژوهشی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور گفت: ۱۰۰ دانش فنی در موضوعات باغبانی، شیلات، آب و خاک، بیوتکنولوژی و دامپروری به مرحله تجاری سازی و فروش رسیده است.

غلامحسین طهماسبی در آیین معارفه سرپرست جدید مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی سیستان وبلوچستان در زابل با اشاره به ادغام مراکز تحقیقاتی با مراکز آموزشی علمی و کاربردی و جهاد کشاورزی در استانهای کشور افزود: به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های موجود و با هدف تقاضا محوری و آینده پژوهشی، این ادغام صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تغییر اقلیم در کشور وجود دارد، اظهار کرد: میزان تغییر اقلیم در منطقه سیستان نسبت به دیگر نقاط کشور بیشتر دیده می شود؛ به طوری که دستیابی به الگوی کشت مقاوم، تقسیم آبیاری مناسب و بهره گیری از ظرفیت های منطقه باید مدنظر گرفته شود.

وی با تقدیر از رییس سابق مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی سیستان اظهار امیدواری کرد که سرپرست جدید، تحول بزرگی در حوزه کشاورزی منطقه ایجاد کند و با استفاده از ظرفیت دانشگاهها، سازمان های خصوصی و برنامه ریزی برای توسعه کشاورزی و کمک به امنیت غذایی گامهای مهمی بردارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14254