ورود ۲۰هزار تن ریل هندی برای تعمیر و بازسازی خطوط آهن

0
۱۷۱ بازدید

مدیرکل بازرگانی و بازاریابی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از ورود ۲۰هزار تن ریل هندی با کیفیت بالا به کشور خبر داد و گفت: از این ریل‌ها برای بهسازی، بازسازی و دو خطه کردن خطوط ریلی استفاده می‌شود.

سیدمرتضی علی احمدی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: راه‌آهن دو هدف اصلی برای توسعه حمل‌ونقل ریلی ترانزیت را در دستور کار قرار دارد که ارتباطات نزدیک با راه‌آهن‌های همسایه و برگزاری جلسات کارشناسی و در سطح روسای راه‌آهن‌های منطقه از جمله برنامه‌های راه‌آهن بوده است.

وی با اشاره به برنامه خرید ریل از هندی‌ها افزود: یک برنامه خرید ریل از این کشور را داریم که اولین پارتی آن شامل ریل‌های ۲۵ متری در قالب یک محموله ۲۰ هزار تنی از بندرعباس وارد شده است.

وی با یادآوری این‌که این ریل‌ها توسط شرکت‌های حمل‌ونقلی به مقاصد داخلی حمل‌ شده است، گفت: ریل‌های مذکور بیشتر برای طرح‌های داخلی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران از جمله بهسازی، نوسازی و دو خطه کردن خطوط انجام شده است.

احمدی با بیان این‌که یکی از طرف‌های قرارداد راه‌آهن هندی‌ها هستند، گفت: اولین محموله ۲۰ هزار تنی ریل از هند وارد کشور شده و دارای کیفیت بسیار مناسبی است.

نبود ریل تولید داخل و تنگناهای موجود در خرید ریل خارجی یکی از موانعی بوده که ساخت، توسعه و بازسازی خطوط راه‌آهن را با مشکل مواجه کرده است. البته قرار است ذوب‌آهن اصفهان از شهریور امسال تولید ریل UIC60 موسوم به “ریل ملی” را آغاز کند.

در این صورت می‌توان امیدوار بود بخش قابل توجهی از برنامه‌های توسعه‌ای راه‌آهن با استفاده از ظرفیت‌های داخلی در تولید ریل ملی در مدت کوتاهی عملیاتی خواهد شد.

 
 
 
 
(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13109