پنج شنبه 04 مرداد، 1403

کدخبر: 4243 14:51 1393/05/17
ورود دادستان به‌پرونده معوقات‌بانکی

ورود دادستان به‌پرونده معوقات‌بانکی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ورود دادستان به‌پرونده معوقات‌بانکی

ورود دادستان به‌پرونده معوقات‌بانکی

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

گروه بازارپول :رییس کل بانک مرکزی از تفکیک پرونده‌های معوقات بانکی خبر داد و گفت: رییس قوه قضاییه راه‌اندازی مجتمع تخصصی برای باز پس‌گیری معوقات بانکی بنگاه‌ها و مراکز تولیدی را صادر کرده و دادستان تهران مامور راه‌اندازی این مجتمع در راستای حمایت نظام بانکی شده است


ولی‌الله سیف اظهار کرد: مطالبات و معوقات بانکی بنگاه‎ها و واحدهای تولیدی یکی از مهم‌ترین مشکلات و معضلات حال حاضر نظام بانکی کشور است.
وی با بیان اینکه نباید تمام معوقات بانکی را از سوء جریانات و مسائلی از این قبیل دانست، اظهار کرد: مطالبات و معوقات بانکی بسیاری در کشور وجود دارد که نمی توان همه آنها را عمدی و از روی جریانات سوء دانست بلکه نبود توانایی در پرداخت، عامل شکل‌گیری معوقات خواهد شد.
سیف با تاکید بر لزوم حاکمیت نگاه منطقی بر معوقات بانکی، از تفکیک پرونده‌های معوقات بانکی خبر داد و گفت: پرونده‌های معوقات بانکی به مراجع قضایی ارسال شده و پیگیری و رسیدگی به آنها در شرف انجام است.
رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه بخشی از دارایی‌های کشور در گرو این معوقات بانکی است، توسعه و تحول اقتصادی را مستلزم حمایت نظام بانکی به واسطه پرداخت این معوقات عنوان کرد.
سیف با تاکید بر اینکه باز پس‌دهی معوقات بانکی در شکوفایی اقتصادی و حمایت از تولید و اشتغال‌زایی بسیار نقش آفرین خواهد بود، از تشکیل مجتمع تخصصی برای باز پس‌گیری معوقات بانکی بنگاه‌ها و مرکز تولیدی با رویکرد منطقی و تخصصی خبر داد.
به گفته وی ریاست قوه قضاییه دستور برای راه اندازی این مرجع را صادر کرده و دادستان تهران مامور راه اندازی این مجتمع در راستای حمایت نظام بانکی شده است.
سیف عدم توان در بازپرداخت بدهی‎ها، خارج شدن از ریل اقتصادی، ورشکستی، تحولات و بالا و پایین شدن شرایط ارزی کشور، نوسانات جهانی و برخی جریانات سودجو را از مهم‌ترین عوامل ایجاد معوقات بانکی افراد حقیقی و حقوقی به بانک ها دانست.
وی با تاکید بر اینکه نظام بانکی کشور در ارتباط با توسعه اقتصاد و رونق سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی باید نگاه مسئولانه و دغدغه‌مند داشته باشد، گفت: تزریق منابع به بنگاه‌های نیمه تعطیل برای راه‌اندازی هر چه سریع‌تر یکی از اقدامات مسئولانه بانک‌ها محسوب می‌شود.
رییس کل بانک مرکزی با اعلام این خبر که در سال جاری 280 هزار میلیارد تومان منابع مالی برای ارائه تسهیلات به بنگاه و واحدهای تولید تزریق خواهد شد، تاکید کرد: این تسهیلات تنها برای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی و هموار کردن مسیر اشتغال‌زایی و سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود.
به گزارش ایسنا، سیف به رویکرد غلط توزیع منابع بانک‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: متاسفانه در گذشته منابع مالی بانک‌ها به دلیل نبود برنامه ریزی و نیازسنجی دقیق در قالب تسهیلات کوتاه مدت به هدر داده می شد و هیچ سودی را در پی نداشت.  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |