یکشنبه 13 فروردین، 1402

کدخبر: 12852 14:41:06 1394-03-02
ورود خودروسازان خرید سرخابی‌ها بوی سیاست می دهد

ورود خودروسازان خرید سرخابی‌ها بوی سیاست می دهد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ورود خودروسازان خرید سرخابی‌ها بوی سیاست می دهد

ورود خودروسازان خرید سرخابی‌ها بوی سیاست می دهد

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات خودرو، ورود خودروسازان به خرید باشگاههای استقلال و پرسپولیس را یک اقدام سیاسی دانست و گفت: عدم پرداخت مطالبات قطعه‌سازان، قطعات چینی را به خط تولید روانه می‌کند.

فرهاد به‌نیا در گفتگو با مهر گفت: اگر ورود خودروسازان به خرید باشگاههای استقلال و پرسپولیس، نشان از تمکن مالی خودروسازان باشد، همه قطعه‌سازان خوشحال خواهند شد، چراکه خودروسازان مطالبات مالی آنها را می‌پردازند اما اکنون خرید خودروسازان به نحوی است که مطالبات ماههای گذشته خودروسازان را هنوز پرداخت نکرده‌اند و شرایط برای قطعه‌سازان نگران کننده است، چراکه با کمبود نقدینگی مواجه هستند.

عضو هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات خودرو افزود: به نظر می‌رسد ماجرای ورود خودروسازان به خرید باشگاههای ورزشی، یک اقدام سیاسی است که با توجه به نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی، انجام شده است، چراکه باشگاههای استقلال و پرسپولیس برد خوب تبلیغاتی دارند و ورود سیاسی به این موضوع، بسیار خطرناک است اما امید می‌رود که خودروسازان به موازات این خرید خود، مطالبات قطعه‌سازان را هم بپردازند.

وی تصریح کرد: بسیاری از قطعه‌سازان هم اکنون با بحران دریافت مطالبات خود از خودروسازان مواجه هستند و این موضوع می‌تواند عواقب سوء داشته باشد، این در حالی است که ظرف ماههای گذشته، برخی قطعه‌سازان کاهش تولید داده یا تعطیل شده‌اند؛ بنابراین این امر می‌تواند منجر به ورود قطعات چینی به خط تولید خودروسازان شود.

از سوی دیگر نیزنایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اداره سرخآبی ها هزینه سرسام آوری را برای خودروسازان به همراه دارد، گفت: حضور مجدد خودروسازان در عرصه های ورزشی به صلاح صنعت و ورزش نیست.

عزیزاکبریان درگفت و گو با خانه ملت،ازحضور خودروسازان در مزایده باشگاه های ورزشی استقلال و پرسپولیس انتقاد کرد و گفت: این خودروسازان مالک باشگاه‌های پیکان و سایپا هستند و دلیلی ندارد که مجددا در عرصه های ورزشی ورود کنند.

نماینده مردم کرج،اشتهارد و آسارا درمجلس شورای اسلامی افزود: امروز صنعت خودروسازی کشور با هزاران مشکل دست به گریبان بوده که یکی از اصلی ترین آنها، تامین نفدینگی است، پس دلیلی ندارد که این شرکت ها به حوزه ورزش ورود کنند.

وی تصریح کرد: اداره تیم های استقلال و پرسپولیس هزینه های سرسام آوری را به خودروسازان تحمیل می کند و از همین رو مخالف واگذاری سرخآبی ها به ایران خودرو و سایپا هستیم.

وی با بیان اینکه خودروسازان به فکر توسعه صنعت کشور باشند، گفت: اکنون انتظار مردم از خودروسازان ارتقای کیفیت به منظور رقابت با خودروهای وارداتی است،لذا در شرایط کنونی خودروسازان تمام داشته‌های خود را صرف ساخت خودروهای جدید و ارتقای کیفیت کنند.

این نماینده مردم درمجلس نهم افزود:حضور مجدد خودروسازان درعرصه‌های ورزشی به صلاح صنعت و ورزش نیست و بهتر است که خودروسازان تنها به فکر تقویت باشگاه‌های خود باشند و دلیلی برای خرید دو برند به نام های استقلال و پرسپولیس وجود ندارد.

نماینده مردم کرج،اشتهارد و آسارا درمجلس گفت:ما معتقدیم که فروش سرخآبی ها به خودروسازان به مصلحت نیست،اما تصمیم نهایی برعهده مراجع ذیصلاح است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |