چهارشنبه 02 فروردین، 1402

کدخبر: 14599 12:35:18 1394-05-13
ورود خارجی ها به موضوع فیلترینگ هوشمند

ورود خارجی ها به موضوع فیلترینگ هوشمند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
ورود خارجی ها به موضوع فیلترینگ هوشمند

ورود خارجی ها به موضوع فیلترینگ هوشمند

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

واعظی وعده آخرسال داد

گروه امورزیربنایی

Infrastructures@jahaneghtesad.com

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فیلترینگ هوشمند با استفاده از توانمندی پژوهشگران داخلی و مشارکت کارشناسان خارجی و همچنین تخصیص بودجه مورد نیاز تا پایان سال جاری اجرایی می شود.

محمود واعظی روز سه شنبه در حاشیه دیدار با شاهین مصطفی یف وزیر اقتصاد و صنایع جمهوری آذربایجان در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: فیلترینگ هوشمند در کشور پروژه بسیار بزرگی است که هم اینک در مرحله دوم آن به سر می بریم و برای اجرای آن در کنار بهره گیری از خدمات یکی از شرکت های خارجی، از توانمندی پژوهشگران داخلی نیز استفاده خواهیم کرد.

وی افزود:در این زمینه قراردادی با پژوهشگران داخلی و دانشگاه های صنعتی کشور منعقد شده که امیدواریم هرچه سریعتر عملیاتی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: آنچه مورد نیاز آحاد مردم است، فیلتر نمی شود، اما هر آنچه ممکن است با استفاده از اینترنت منجر به بروز آسیب های اجتماعی شود، موجب فیلتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این است که با توجه به برنامه زمانبندی و تخصیص تمام بودجه، این پروژه بزرگ تا پایان سال اجرایی شود ، این در حالی است که محدودیتی نیز در تخصیص بودجه برای آن وجود ندارد.

واعظی با اشاره به افزایش انتظارات مردم در زمینه سرعت اینترنت، افزود: طی سه سال گذشته تعداد کاربران اینترنتی کشور از 3.2 میلیون نفر به بیش از 20 میلیون نفر افزایش یافته، ضمن آنکه هیچ محدودیتی در سرعت اینترنت برای انجام امور مختلف پژوهشی، مطالعاتی و دانشگاهی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در این زمینه تلاش شده تا تولید محتوی افزایش یابد، گفت: تولید برنامه های نرم افزاری با پیشرفت محسوسی از سوی دانشمندان و پژوهشگران داخلی انجام شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به 'وام وجوه اداره شده'، ادامه داد: این وزارتخانه در این مرحله 280 میلیارد ریال برای 76 شرکت اختصاص داده است که پس از ارائه درخواست شرکت ها و ثبت نام در مدت کوتاهی تخصیص می یابد و مهلت آن نیز تا سه هفته دیگر تمدید شده است.

وی گفت: در طول این مدت 170 شرکت دیگر متقاضی وام نیز در صف دریافت تسهیلات قرار گرفته اند و اعلام می کنیم هر شرکتی که شرایط لازم را داشته باشد می تواند از وام تخصیص داده شده برای توسعه حوزه ICT استفاده کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در دیدار با وزیرآذربایجانی با اشاره به برنامه ریزی برای افرایش مناسبات تجاری میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، گفت: هم اینک حجم روابط تجاری تهران - باکو حدود 500 میلیون دلار است که امید می رود این میزان تا سال آینده تا سه برابر افزایش یابد.

محمود واعظی، با اشاره به قابلیت و ظرفیت بالای روابط دو کشور و لزوم ارتقای آن، تصریح کرد: ایران اهمیت ویژه ای برای توسعه مناسبات با دیگر کشورهای جهان به خصوص همسایگان خود قائل است.

رییس کمیسیون مشترک ایران و آذربایجان، خرید مازاد برق این کشور و گسترش همکاری ها در زمینه های بانکداری، نفت، گاز و پتروشیمی ، راه، راه آهن و خطوط هوایی و مقوله های علمی و تحقیقاتی را از جمله محورهای گسترش همکاری ها میان دو کشور عنوان کرد.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |