کد خبر: 4114
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۳

ورود به دنیای بازیگری با مسابقه “تلسکوپ” بدون پول و پارتی بازیگر شوید

ورود به دنیای بازیگری با  مسابقه “تلسکوپ” بدون پول و پارتی بازیگر شوید


در نشست رسانه ای بزرگترین مسابقه بازیگری ایران که با عنوان “تلسکوپ” برگزار می شود از طرف تهیه کنندگان مسابقه عنوان شد علاقمندان به عرصه بازیگری می توانند با حضور در این برنامه استعداد و توانایی های خود را کشف کرده و نفر برگزیده این پروژه به عنوان نقش اول در یک فیلم سینمایی حضور پیدا خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد ، نشست رسانه ای مسابقه بازیگری “تلسکوپ” که قرار است از شبکه نمایش خانگی پخش شود صبح  دیروز دوشنبه ۱۳ مردادماه با حضور عوامل این برنامه و داوران مسابقه در فرهنگسرای رسانه برگزار شد.
در نی نشست رسانه ای پاشا بهزاد کارگردان، سعید هاشمی و مرتضی علی عباس میرزایی تهیه کنندگان و همچنین قطب الدین صادقی، فیروز همتی و شهرام عبدلی داوران این مسابقه حضور داشتند.
در ابتدای این نشست رسانه ای بهزاد با اشاره به این که این مسابقه در ارتباط با استعدادیابی تولید می شود، عنوان کرد: مردم کشور ما افراد با استعدادی هستند که هر وقت فرصت کنند استعدادهای خودشان را به نمایش می گذارند. موضوع این پروژه هم درباره بازیگری و کشف استعدادهای علاقمندان به این حوزه است.
وی با اشاره به این که این مسابقه ۴ هدف را دنبال می کند، یادآور شد: اولین هدف از تولید این برنامه ایجاد راهی برای ورود علاقمندان به سینما است. دومین هدف توجه دقیقتر به مقوله بازیگری است، چون برخی تصور می کنند حضور در عرصه بازیگری کار بسیار راحتی است حتی شاهد هستیم برخی از بازیگران ما زمانی که پا به عرصه بازیگری می گذارند و مطرح می شوند دیگر کمتر برای رسیدن به نقششان تلاش می کنند. بنابراین ما می در این برنامه به عرصه بازیگری نگاه دقیقتری داشته باشیم.
کارگردان این پروژه بیان کرد: هدف سوم از تولید این مسابقه بالا بردن سطح کیفی بازیگری در یاران است چون تلاش ما این است که برنامه ای تولید کنیم تا به استانداردسازی در بازیگری کمک شود. دلیل چهارم ما نیز از تولید این برنامه تقویت روحیه پشتکار در جوانان است چون برای ورود به عرصه بازیگری تلاش و تحمل بسیاری لازم است و فرد باید از توان بالایی برای رسیدن به هدفش برخوردار باشد. متاسفانه در حال حاضر علاقمندان برای ورود به عرصه بازیگری اصلاً نمی دانند که چطور باید وارد این عرصه شوند بنابراین در این مسابقه ما به دنبال راهی هستیم تا افراد متوجه شوند که چطور می شود با تلاش و پشتکار استعدادشان کشف شده و وارد عرصه بازیگری شوند.
در بخش دیگری از این نشست صادقی قطب الدین صادقی درباره داوری اش در این پروژه توضیح داد: امسال سی امین سالی است که بعد از این که تحصیلاتم را در خارج از کشور به پایان رساندم به ایران بازگشتم و یکی از کارهایی که علاوه بر کارگردانی انجام داده ام آموزش و تدریس به دانشجویان بوده است. بنابراین در این زمینه تجربیات زیادی دارم معتقدم بعد از انقلاب بازیگری در ایران به یک پدیده منحصر به فرد تبدیل شده است، یک پدیده فرهنگی. نسل جدید در ایران به بیان رسیده اند و دوست دارند هیجانات و اندیشه هایشان را بیرون بریزند.
وی ادامه داد: ما در حال حاضر ۱۸ دانشکده تئاتر داریم و از سه هزار آموزشگاهی که مجوز گرفته اند ۷۰۰ تا از آنها متعلق به آموزش بازیگری است. این امر نشان دهنده تعداد زیاد علاقمندان به این حوزه است. البته رسانه های جمعی و تلویزیون هم در طول این سال ها در اعتبار بخشیدن به بازیگری بی تاثیر نبوده اند.
صادقی ادامه داد: چون بازیگری شبیه به زندگی است برخی تصور می کنند که کاری آسان خواهد بود بنابراین مقداری آشفتگی و سهل انگاری در این عرصه پدیده آمده است. به این دلیل من داوری این مسابقه را قبول کردم چون تصورم بر این بود که این پروژه در راستای شایسته سالاری تولید می شود. ما باید به جوانان مان یاد دهیم برای آرزوی های بزرگشان تلاش های بزرگ هم انجام دهند چون هر کاری نیاز به عرق ریزان روح و تلاش و سخت کوشی دارد.