ورشکستگی و بیکاری در آلمان بیداد می کند

0
۱۲۷ بازدید

تمدید قرنطینه‌های ملی در آلمان تأثیر منفی زیادی بر اقتصاد این کشور داشته و ۲۰۲۱ را به سال درماندگی اقتصادی تبدیل کرده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، تمدید قرنطینه‌های ملی در آلمان تأثیر منفی زیادی بر اقتصاد این کشور داشته و ۲۰۲۱ را به سال درماندگی اقتصادی تبدیل کرده است.

در شرایطی که نرخ ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هنوز هم رو به افزایش است، مقامات آلمان احتمالاً قرنطینه‌های فعلی را تا پس از دهم ژانویه هم تمدید می‌کنند. برلین قبل از کریسمس محدودیت‌های اجتماعی در سراسر کشور اعمال کرد که شامل بسته شدن رستوران‌ها و اکثر مغازه‌ها هم می‌شود.

متخصصان عقیده دارند اگر این اقدامات محدودکننده همچنان ادامه یابد، کشور با موجی از ورشکستگی‌ها و افزایش بیکاری مواجه می‌شود. طبق گفته رئیس موسسه تحقیقات اقتصادی آلمان، اگر شرکت‌ها ورشکسته شوند، پرداخت‌های کوتاه مدت به کارگران سودی به حال نرخ فزاینده بیکاری نخواهد داشت.

وی انتظار دارد برخی شرکت‌ها کارگران خود را اخراج کنند و ورشکسته شوند و هیچ فرصت شغل جدیدی در آینده نزدیک ایجاد نشود.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، قرار است نشستی با مقامات دولت داشته باشد تا در مورد تمدید محدودیت‌های اعمال شده در اوایل دسامبر تصمیم گیری شود. به نظر می‌رسد تصمیمی که برای سلامتی مردم گرفته شده به سایر بخش ها آسیب رسانده است. بنابراین باید منافع و مضرات این تصمیم به دقت بررسی شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=128084