وجود پنج نقطه بحرانی در کشور ازمنظر اینترنت

0
۹۰۱ بازدید

محمدجواد جهرمی آذری، معاون وزیر ارتباطات درنشستی خبری ازبحث شفاف‌سازی وضعیت اپراتورها یاد کرد و گفت: مدتی است پیگیر آن هستیم که ظرفیت مربوط به اپراتورهای مختلف دراستان‌های متعدد را به‌طور شفاف اعلام کنیم. البته به زعم اپراتورها تعداد مشترکان آنها جزو اطلاعات محرمانه‌ به شمار می‌رود. ما نیز مقیدیم این اطلاعات را حفاظت کنیم، اما متاسفانه گاهی از این موضوع سوء‌استفاده‌هایی می‌شود و در برخی استان‌ها اپراتور بدون ظرفیت‌سازی لازم، بیش از ظرفیت ایجاد شده مشترک جذب می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: این موضوع در نهایت موجب می‌شود مشترکان دچار مشکلاتی شده و وزارت ارتباطات را در نداشتن شرایط مناسب دخیل بدانند. حال یک راه‌حل برای تحریک شرکت‌ها به ارائه‌ی خدمات مناسب رعایت بحث شفاف‌سازی است. ما می‌توانیم اطلاعات ظرفیتی آنها را نزد خود نگه داشته اما دراستان‌های مختلف اعلام کنیم که وضعیت شرکت‌ها از چه قرار است و در کدام شهرها مشترکان کدام شرکت‌ها به حد اشباع رسیده‌اند.

وی یادآور شد: اکنون برای اجرای این مهم پیگیری‌های لازم را از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در دستورکار قرار داده‌ایم و حتی خود شرکت ارتباطات زیرساخت در این حوزه به‌طور شفاف عمل خواهد کرد.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین متذکر شد: قطعا شفافیت و آمار به بهبود کیفیت کمک بسزایی خواهد کرد. البته حتی در شرکت زیرساخت هم برخی همکاران ما اصرار کردند که این اطلاعات منتشر نشود، اما همین حالا هم می‌دانیم در چهار یا پنج نقطه کشور در حالت بحرانی قرار داریم که قرار است این موارد را اعلام کنیم.

جهرمی آذری در عین حال عنوان کرد: به هر صورت در لایه دسترسی برای مشترکان امکان انتخاب شرکت‌های متعددی وجود دارد و علاوه بر اپراتورهای ثابت، اپراتورهای تلفن همراه نیز حضور دارند که اکنون به ارائه‌ی خدمات پهن‌باند پرداخته و در شهرهای مختلف خدمات آنها قابل دسترسی است. به همین دلیل مشترکان استان‌های مختلف در صورتی که از اطلاعات کافی برخوردار باشند، می‌توانند انتخاب بهتری برای دریافت خدمات داشته باشند.

وی همچنین بیان کرد: در بسیاری از موارد ارائه‌کنندگان اینترنت ثابت وقتی تعداد قطعی‌هایشان زیاد می شود، مساله را به گردن شرکت ارتباطات زیرساخت می‌اندازند، اما به این ترتیب دیگر چنین امکانی وجود نخواهد داشت.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت در بخش دیگری ازصحبت‌های خود به موضوع پرداخت SLA اشاره کرد و گفت: این موضوع یکی از مطالبات مردم و رسانه‌ها بوده و گاه شرکت‌ها اینگونه اعلام می‌کردند که مگر شرکت ارتباطات زیرساخت به ما خسارت می‌دهد که ما این هزینه را به مشترکان پرداخت کنیم؟

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36679