واگذاری زمین رایگان برای ساخت ۳۳ شهرک صنعتی

0
۹۴۶ بازدید

معاون وزیر صنعت خبر داد

گروه تولید-معاون وزیرصنعت٬ معدن و تجارت به وجود ۳۶ شهرک مصوب در گیلان اشاره کرد و گفت: امروز در ۳۳ شهرک استان زمین رایگان در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد و تنها حق انتفاع با تخفیفات ویژه و در اقساط بلند مدت ۳۰ تا ۳۶ ماهه دریافت می شود.

علی یزدانی- مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرهای صنعتی – در بازدید از ۱۳ شهرک، ناحیه صنعتی و مجتمع کارگاهی شرق گیلان و در جمع صاحبان صنایع شهرک صنعتی شهرستان رودسر با بیان اینکه توسعه نواحی صنعتی در مناطقی که مستعد سرمایه گذاری هستند در اولویت برنامه های سازمان قرار دارد، تصریح کرد:شهرک صنعتی رودسر از جمله شهرک‌هایی است که از زیر ساختهای لازم برای توسعه برخوردار است.

وی یکی از معضلات عمده شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان را راه های دسترسی بین شهری وجاده های روستایی عنوان کرد و گفت: ما در همین رابطه برای شهرک صنعتی لاهیجان که از شهرک های نمونه و فعال در کشور بوده و از ترافیک و نارسایی های راه دسترسی رنج می برد ۵۰۰ متر جاده اختصاصی در نظر گرفتیم که کلنگ زنی این پروژه انجام وامیدواریم در اسرع وقت وبا توجه ویژه مسوولان استان و نماینده شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

یزدانی ادامه داد: البته برخی از شهرک ها چاره‌ای جز استفاده ازجاده های عمومی ندارند اما بعضی امکان استفاده از جاده اختصاصی را دارند که باید مطالعات آن انجام گیرد.وی افزود: با اهتمامی که نماینده عالی دولت در استان دارند می توان در این رابطه اقدامات خوبی داشت.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران به ظرفیت بالای صنعت گیلان برای حضوری پررنگ در بازار روسیه اشاره کرد و گفت: با توجه به تحولات خوبی که در صادرات غیر نفتی داشتیم در کشور بی سابقه بود، امسال ۱۷ برنامه دربسته تشویقی امر صادرات قرار گرفته است.

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=59588