واکنش اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران به یک ادعا گروه تجارت / اگر واردکننده متخلفی را می شناسید با اسناد و مدارک به قوه قضائیه معرفی کنید

0
۱۴۳ بازدید

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران از عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ایران خواست تا با ارائه اسناد و مدارک سوء استفاده کنندگان از قوت مردم را به سازمان های نظارتی و قوه قضائیه معرفی نماید تا دیگر چنین تخلفاتی تکرار نشود و این افراد به اشد مجازات برسند.

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران از عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ایران خواست تا با ارائه اسناد و مدارک سوء استفاده کنندگان از قوت مردم را به سازمان های نظارتی و قوه قضائیه معرفی نماید تا دیگر چنین تخلفاتی تکرار نشود و این افراد به اشد مجازات برسند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از  روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران (آوندا)، روز گذشته احد آزادیخواه عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس مدعی شد که برخی از واردکنندگان نیمی از نهاده های دامی وارداتی خود را از طریق سامانه بازارگاه توزیع نمی کنند و بعضا شرکتهای واردکننده نهاده های دامی مبالغی را خارج از سیستم نظارتی از مرغداران دریافت می کنند که بازار سیاه را به همراه داشته است.

دبیر اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران طی نامه ای به ایشان خواستار معرفی متخلفان به قوه قضائیه با ارائه سند و مدارک شد.

در متن نامه آمده است: در جراید کشور به نقل از جنابعالی آمده که ” برخی واردکننده ها نیمی از نهاده دامی وارداتی خود را از طریق سامانه بازارگاه توزیع نمی‌کنند و بعضا شرکت های واردکننده نهاده دامی مبالغی را خارج از سیستم های نظارتی از مرغداران دریافت می‌کنند که بازار سیاه را به همراه داشته است. “

قطعاً در جایگاه جنابعالی اطلاعات واصله می بایست مستند به مدارک قابل قبول باشد به عنوان اتحادیه این صنف در خواست جدی و فوری داریم که مدارک مربوط را به سازمان های نظارتی و قوه قضاییه ارجاع فرمایید تا به آنها رسیدگی و خاطیان را به اشد مجازات برسانند زیرا سوء استفاده از قوت مردم گناهی نابخشودنی است و وظیفه جلوگیری و عدم تکرار آن به عهده تمامی افراد و نهادهای ذیربط می باشد.

در این مقال مواردی به شرح زیر را جهت تشحیذ ذهن حضرتعالی یادآور می گردد:

۱-     در تاریخ ۱۹/۰۳/۹۹ واردکنندگان نهاده های دام و طیور موظف شدند ذرت را علاوه بر کنجاله سویا و جو که قبلا در بازارگاه عرضه می‌شد از طریق سامانه مذکور به بازار عرضه نمایند.

۲-     ترخیص نهاده های ذرت، کنجاله و جو که از خارج توسط تجار به گمرکات کشور وارد می گردند فقط با عرضه کلی آن در سامانه بازارگاه میسر می باشد و هیچگونه نهاده ای خارج از سامانه در اختیار وارد‌کننده قرار ندارد که بتواند مستقیما به بازار سیاه عرضه کند.

۳-     نظام سامانه بازارگاه به گونه ای طراحی گردیده که ارتباط مستقیمی بین خریدار و فروشنده وجود ندارد و لذا دریافت وجه جداگانه به هیچ وجه مقدور نیست.

۴-     وزارت جهاد کشاورزی و ارگان‌های نظارتی از قبیل ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سازمان حمایت و تعزیرات و امثالهم مستمرا بر جریان معاملات و جابجایی نهاده های وارداتی نظارت دارند و در صورت کوچکترین جابجایی خارج از سامانه بازارگاه برای عوامل آن پرونده تشکیل می گردد.

علیهذا با امعان نظر به موارد فوق از جنابعالی مجددا درخواست می گردد مدارک و منابع اطلاعات خود در عرضه خارج از سامانه بازارگاه نهاده ها را به ارگان‌های فوق الذکر ارائه و معرفی فرمایید تا حقوق مردم تضییع نگردد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=117143

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید