کد خبر: 195533
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۴۰۱

وال استریت سقوط کرد

وال استریت سقوط کرد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، تشکیل صف‌های فروش سنگین ناشی از نگرانی‌های پیش آمده به خاطر تورم در آمریکا، باعث شد تا شاهد سقوط بورس آمریکا بدترین افت وال استریت در دو سال گذشته باشیم. افزایش بیش از انتظار تورم باعث ناامید شدن سهامداران نسبت به عقب نشینی بانک مرکزی آمریکا نسبت به ادامه سیاست افزایش نرخ بهره شد.

تمام سه شاخص اصلی بورس وال استریت شامل نزدک، S&P 500 و داوجونز در معاملات شب گذشته سقوط سنگینی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ثبت رساندند و بدترین افت خود از ماه جولای سال 2020 و در بحبوحه کرونا تاکنون را به ثبت رساندند.

بالا رفتن حس عدم ریسک‌پذیری در میان سهامداران باعث شد تا تمام گروه‌های معاملاتی منفی شوند و نمادهای فناوری و شرکت‌های وابسته به آنها که بیشترین تأثیر پذیری منفی از بالا رفتن نرخ بهره داشتند، بیشترین نرخ افت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ثبت رساندند؛ از جمله این شرکت‌ها می‌توان به اپل، مایکروسافت و آمازون اشاره کرد که سنگین ترین کاهش ارزش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ثبت رساندند.

وزارت کار آمریکا آمار تورم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شب گذشته منتشر کرد و در واقع نتایج این آمار آب سردی بود که روی سر سهامداران امیدوار به توقف روند افزایش نرخ بهره ریخته شد.

بر اساس آمار منتشرشده نرخ بهره در این کشور در ماه جولای بیشتر از میزان موردانتظار رشد کرده است و بنا بر این بانک مرکزی این کشور مجبور خواهد شد تا نرخ بهره را بیشتر افزایش دهد تا بتواند تورم را کنترل کند.

پائول نولته، مدیر پرتفو در موسسه کینگز ویو در شیکاگو، می‌گوید: این گزارش نشان‌دهنده پایداری بالای تورم بود و بدین معنا تعبیر می‌شود که بانک مرکزی آمریکا همچنان درگیر بالا بردن نرخ بهره خواهد ماند.

برچسب ها : وال استریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.