واردات چادرمشکی مایه سرشکستگی است

0
۲۵۶ بازدید

مدرس خیابانی تصریح کرد: نکته اصلی و مهم راه‌اندازی هر یک از طرح‌های صنعتی، تجاری و لجستیکی، قطعاً حفظ و توسعه اشتغال در کشور است و راه اندازی همین سیلوی ۵۰ هزار تنی در این منطقه، حتماً منشا تحول اقتصادی و توسعه آن خواهد بود و به طبع واحدهای صنعتی نیز از جنس همین اقدام هستند.

گروه تولید-مدرس خیابانی تصریح کرد: مایه سرشکستگی در کشوری که پوشش بانوان آن چادر مشکی است، برای تامین آن واردات داریم؛ باید با افزایش تولید این محصولات تنها داخل کشور را تامین کنیم، حتی روی صادرات به کشورهای اسلامی منطقه نیز برنامه‌ریزی کنیم، چرا که به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که ۹۰ درصد پارچه مشکی مصرفی کشور وارداتی باشد.

به گزارش جهان اقتصاد، حسین مدرس خیابانی در مراسم بهره‌برداری سیلوی ۵۰ هزار تنی شهرستان فیروزه استان خراسان رضوی افزود: مایه مسرت است که تنها کلمه ای که امروز از لسان صنعتگران نشنیدم، تحریم و آثار آن بوده، این در حالی است که عده ای دائماً از تحریم ها دم می زنند و این بخش تولید، بخش خصوصی توانمند و نظام صنعتی کشور است که بدون توجه به تحریم‌ها مسیر پر افتخار خود را طی می کند و باید رسانه‌های کشور این اتفاق بزرگ را به درستی اطلاع‌رسانی کند.

وی اضافه کرد: هم تولید کشور و هم اتکا به توان داخل به شکل فزاینده‌ای در حال رشد است و هر یک از واحدهایی که مورد افتتاح و بازدید قرار می‌گیرند، میزان تولیدات شان افزایشی است و طرح توسعه آنها در حال بهره‌برداری بوده و حتی درخواست طرح‌های توسعه جدید را نیز دارند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: این اتفاق نشان می‌دهد که آمریکا در به بن بست کشاندن تولید کشور توفیقی نداشته و خوابهای شوم شان تعبیر نخواهد شد و شک و تردید نداشته باشید که نظام جمهوری اسلامی ایران پر افتخار و با صلابـت تمام در مقابل رفتارها و تصمیمات ناجوانمردانه دشمن ایستادگی می کند و خواهد کرد.

مدرس خیابانی گفت: حتما باید زیرساخت‌های توسعه تجاری کشور را متناسب با زیرساختهای توسعه صنعتی کشور، تقویت و توسعه دهیم؛ چرا که اگر بخواهیم کشور توسعه پیدا کند، باید زیرساخت‌های تجاری و لجستیکی نیز توسعه یابند.

وی با اشاره به افتتاح طرح سیلوی ۵۰ هزار تنی در شهرستان فیروزه که از زیرساخت‌های لجستیکی استان خراسان رضوی به شمار می‌آید، افزود: بخش عمده‌ای از مشکلات حوزه تجاری کشور به دلیل نبود زیرساخت‌ها از جمله انبار، مراکز نگهداری کالا و بسته‌بندی است و خوشبختانه تلاش همگانی خوبی در این حوزه شکل گرفته است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: امروز کشور به مثابه یک کارگاه بزرگ سازندگی در جای جای کشور در حال افزایش تولید، افزایش سرمایه گذاری، ایجاد واحدهای جدید صنعتی، ایجاد اشتغال است و در راستای فرمان مقام معظم رهبری برای جهش تولید در کشور گام بر می دارد.

مدرس خیابانی تصریح کرد: نکته اصلی و مهم راه‌اندازی هر یک از طرح‌های صنعتی، تجاری و لجستیکی، قطعاً حفظ و توسعه اشتغال در کشور است و راه اندازی همین سیلوی ۵۰ هزار تنی در این منطقه، حتماً منشا تحول اقتصادی و توسعه آن خواهد بود و به طبع واحدهای صنعتی نیز از جنس همین اقدام هستند.

وی با اشاره به تحول عظیم در بخش توسعه و احداث مراکز نگهداری و ذخیره سازی گندم در سال کشور گفت: پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی فقط ۷۰۰ هزار تن ظرفیت نگهداری گندم در کشور وجود داشت، امروز پس از ۴۲ سال از عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی نزدیک به ۲۲ میلیون تن ظرفیت نگهداری و ذخیره سازی گندم در کشور ایجاد شده و حدود ۱۱ میلیون تن عملیات تخلیه بارگیری گندم نیز در کشور در حال انجام است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: این تحول و دستاوردهای بزرگ، در حوزه‌های مختلف صنعتی کشور نیز کاملاً مشهود است؛ آمار توسعه صنعتی کشور به هیچ عنوان قابل مقایسه با قبل از انقلاب و حتی یک دهه قبل از این نیز نمی باشد.

مدرس خیابانی ادامه داد: امروز آمار زنجیره تولید فولاد به بیش از ۲ برابر، زنجیره پتروشیمی به دو برابر و سایر حوزه‌ها نیز با بیش از ۲ برابر رشد، نسبت به میزان تولید گذشته رسیده و این حاصل اراده و عزم نظام جمهوری اسلامی ایران برای پیشرفت، توسعه و اعتلای کشور است و حتماً مقتدرانه در برابر دشمنان و بدخواهان ایستادگی می‌کند.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به فرارسیدن روز خبرنگار همزمان با عید سعید غدیر خم تصریح کرد: خبرنگاران متعهد کشورمان همواره در تلاش هستند تا واقعیت ها و دستاوردهای حوزه های مختلف صنعتی، معدنی و تجاری و بخش لجستیکی را به درستی به اطلاع مردم برسانند و این جای تقدیر و قدردانی ویژه دارد.

مدرس خیابانی تاکید کرد: نیروی محرکه جنگ اقتصادی تحمیلی به کشورمان، یک جنگ رسانه‌ای گسترده است و بیش از آن که دشمن در مولفه های اقتصادی کشورمان موثر ظاهر شده باشد، سعی دارد بیشتر روی روح و روان و ذهن مردم کار کند و از حربه یاس و ناامیدی مردم بهره برداری نماید.

وی گفت: این شما اصحاب رسانه و خبرنگاران عزیز هستید که می‌توانید واقعیت‌ها را به مردم منتقل کنید و به تقویت امنیت روانی جامعه کمک کرده و مانع تحقق اهداف شوم دشمنان و دلسردی مردم شوید.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بسیار دوست داشتم امروز آحاد مختلف مردم همراه ما در جریان بازدید و افتتاح واحدهای صنعتی بودند و از نزدیک مشاهده می کردند که هیچکدام از سرمایه‌گذاران، تولیدکنندگان و صنعتگران کشورمان دغدغه ای در خصوص تحریم‌ها نداشته و تنها کلمه ای که از لسان ایشان شنیده نمی‌شود، کلمه تحریم و آثار آن است.

مدرس خیابانی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اینکه مهم‌ترین مسئله این است که ما به حرکت خود ادامه می‌دهیم افزود: به تعبیر ایشان عده‌ای برخی مشکلات و نقاط ضعف را به سایر بخش‌ها تعمیم داده و تبدیل به قاعده می‌کنند؛ در حالی که به هیچ عنوان شرایط این چنین نیست.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: یقیناً در این شرایط ما در حال بهره‌برداری از فرصت تحریم‌ها هستیم و شاهد ابتکار عمل و خلاقیت واحدهای صنعتی در بومی‌سازی ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز شان می باشیم.

مدرس خیابانی تاکید کرد: امروز جهش تولید اتفاق افتاده و تا پایان سال حتماً اهداف آن به برکت عنایت خاصه حضرت ثامن الحجج(ع) به بهترین شکل ممکن تحقق خواهد یافت.

وی اعلام کرد: در ۴ ماهه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، در بخش‌های مختلف صنعتی کشور افزایش تولید اتفاق افتاده و به عنوان نمونه الیاف اکریلیک رشد ۱۶۰ درصدی، آلومینیوم ۵۰ درصد، تلویزیون و لباسشویی ۷۰ درصد، فولاد ۱۰، مس یک و نیم درصد و تایر خودرو ۳۱ درصد رشد تولید داشته است و این در حالی است که حجم تحریم ها بیش از پیش تشدید شده و در اوج شیوع کرونا قرار داریم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: نکته مهم سفر امروز به خراسان رضوی این بود که در هیچ کدام از بازدیدهای انجام شده، هیچ نیروی کار صنعتی مبتلا به کرونا مشاهده نشد و خوشبختانه مراقبت‌های لازم و رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار است و با رعایت تمام ضوابط تولید روند حرکتی خود را ادامه می‌دهد.

مدرس خیابانی تصریح کرد: تولید مطمئن ترین مسیر برای عبور از تحریم ها و حتی مهم ترین مسیر برای عبور کرونا است؛ با توان همین بخش تولید ما امروز موفق شدیم ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار عددی ماسک را به بیش از ۱۱ میلیون عدد برسانیم و سایر تجهیزات مانند ونتیلاتور و اکسیژن ساز به همت این بخش امروز تامین می‌شود و در کالاهایی همچون مانیتور های علائم حیاتی قدرت صادراتی داریم.

وی گفت: این بخش تولید است که امروز به کمک آمده تا با کرونا مقابله کنیم و ضمن قدردانی از کادر درمانی و بیمارستانی کشور که فداکارانه در حال تلاش و مبارزه با این بیماری هستند از همه تولیدکنندگان این عرصه نیز تشکر ویژه دارم و باید گفت، تولیدات ما در بخش کرونا تحقق واقعی و عملی جهش تولید بوده است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: برای راه اندازی و افتتاح طرح‌های صنعتی و لجستیکی نباید کوچکترین درنگی داشته باشیم، امروز و تا پایان دولت دوازدهم ۴۰۰۰ طرح آماده بهره‌برداری وجود دارد که دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد هستند و باید کمک کنیم سریعتر مراحل تکمیل، راه اندازی و بهره برداری آنها طی شود؛ این طرح‌ها قطعاً زمینه ساز رونق و اشتغال زایی هستند و نقش موثری در معیشت و سفره مردم دارند و اصلاً نباید به تاخیر بیفتند.

مدرس خیابانی افزود: دشمنان نظام اسلامی، اصل اداره امور جاری کشور را نشانه گرفته بودند و امروز نه تنها در این عرصه موفق نشدند حتی تاثیری نیز در توسعه کشور نداشته و کشور به روند رو به رشد و توسعه خود ادامه می‌دهد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: با قول همکاری نمایندگان محترم مجلس و مجموعه شهرکهای صنعتی و همچنین آستان قدس رضوی، با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و بخش خصوصی فعال و با انگیزه و همچنین آستان قدس رضوی یک واحد تولید چادر مشکی در کنار واحد ریسندگی و نساجی در شهرک صنعتی خیام استان خراسان رضوی احداث می‌شود.

مدرس خیابانی تصریح کرد: مایه سرشکستگی در کشوری که پوشش بانوان آن چادر مشکی است، برای تامین آن واردات داریم؛ باید با افزایش تولید این محصولات تنها داخل کشور را تامین کنیم، حتی روی صادرات به کشورهای اسلامی منطقه نیز برنامه‌ریزی کنیم، چرا که به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که ۹۰ درصد پارچه مشکی مصرفی کشور وارداتی باشد.

سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت در پایان تاکید کرد: همان‌گونه که قول اجرای فاز دوم بافت بلوچ چه در سیستان و بلوچستان را ذیل فرمان مقام مقام معظم رهبری داده بودم و این طرح وارد فاز عملیاتی شده، طرح تولید پارچه چادر مشکی نیز باید هر چه سریعتر عملیاتی شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=108381