واردات و فروش بنزین و گازوئیل توسط بخش خصوصی آزاد شد

0
۳۰۰ بازدید

گروه امورزیربنایی: بنا به لایحه بودجه ۱۳۹۴ کل کشور واردات و فروش فرآورده‌های نفتی با رعایت کیفیت و استاندارد‌های عرضه هر فرآورده در کشور در حدود قوانین و مقررات مربوط توسط بخش خصوصی مجاز است‎.

‎براساس این گزارش، مسوولیت تامین و تنظیم بازار با در نظر گرفتن و زیرساخت‌های موجود با وزارت نفت است؛ همچنین عرضه بنزین و نفت‌گاز وارداتی در داخل کشور بدون یارانه و با احتساب سود متعارف بوده و مشمول مواد ۳۸ و ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده نیست‎.
‎در همین رابطه مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت این اقدام را آغازی برای خصوصی سازی عنوان و اظهار کرد: با این اقدام شرکت نفت از چرخه واردات بنزین حذف نخواهد شد‎.
‎سید محسن قمصری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که تاکنون واردات بنزین توسط شرکت ملی نفت و با سفارش شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی انجام می‌شده است اظهار کرد: آنچه که در لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ کل کشور مبنی بر آزاد شدن واردات توسط بخش خصوصی آمده است احتمالا آغاز حرکت به سمت خصوصی سازی است‎.
‎مدیر امور بین المللی شرکت ملی نفت در ادامه در پاسخ به این که آیا با ورود بخش خصوصی به چرخه واردات بنزین و گازوئیل شرکت ملی نفت دیگر اقدام به واردات بنزین و گازوئیل نخواهد کرد گفت: بعید می دانم چنین اتفاقی بیفتد و درواقع شرکت خصوصی در کنار شرکت ملی نفت اقدام به واردات خواهد کرد‎.
‎وی با اشاره به این‌که واردات بنزین و گازوئیل توسط امور بین الملل شرکت ملی نفت با استفاده از بودجه عمومی انجام می‌شود، افزود: این درحالی است که واردات توسط بخش خصوصی با بودجه خصوصی صورت می گیرد‎.
‎مجوز واردات و فروش بنزین و فراورده‌های توسط بخش خصوصی در بودجه سال ۹۳ وجود نداشته است‎.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7780