واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق مجاز شد

0
۲۹۰ بازدید

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: بر اساس آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه، با دیگر ترخیص خودروهای با پلاک مناطق آزاد مجاز دانسته شد و درامد ۱۷ هزار میلیارد تومانی از محل آزاد سازی واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد با تعرفه ۲۰ درصدی کسب خواهد شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، هفته گذشته بررسی تبصره های لایحه اصلاحی بودجه در کمیسیون تلفیق به پایان رسید، و روز شنبه هیئت رئیسه این کمیسیون بررسی ردیفهای لایحه بودجه ۱۴۰۰ را در دستور کار خود قرار داده است. اما بر اساس آخرین مصوبات این کمیسیون، با دیگر ترخیص خودروهای با پلاک مناطق آزاد مجاز دانسته شد و درامد ۱۷ هزار میلیارد تومانی از محل آزاد سازی واردات خودروهای پلاک مناطق آزاد با تعرفه ۲۰ درصدی کسب خواهد شد.

زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ گفت: این مصوبه کمیسیون تلفیق، درآمد ۱۷ هزار میلیارد تومانی را برای دولت به همراه دارد.

همچنین درآمد ورودی گمرک و سایر کالاها افزایش حدود ۲۰ هزار میلیارد تومانی داشته است البته تعرفه ورودی گمرک برای حمایت از تولید از ۴ درصد به ۲ درصد تعدیل شده همچنین ۳ هزار میلیارد تومان مالیات اشخاص حقوقی غیردولتی نیز کاهش یافته است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه در رابطه با هدفمندی یارانه‌ها گفت: از آنجا که ادامه اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به درخواست دولت صورت گرفته، بنابراین منابعی که برای افزایش میزان یارانه نقدی به مردم در نظر گرفته شده بود کاهش یافته است و تا این لحظه کمیسیون تلفیق برای پرداخت یارانه نقدی همان پیشنهاد دولت را مبنا قرار داده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=134023