همکاری هفت شرکت هوایی بین المللی با پست ایران

0
۴۷۷ بازدید

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران امضای قرارداد همکاری با هفت شرکت هواپیمایی بین المللی برای نقل و انتقال مرسوله های پستی را از مهمترین دستاوردهای اجرای برجام در این بخش اعلام کرد.

۲۳ تیرماه سال گذشته با امضای توافق برجام، صحفه جدیدی در عرصه سیاسی و اقتصادی کشور بازگشوده شد و سرانجام آن، نتیجه رسیدن مذاکرات در ۲۶ دیماه همان سال بود.

در همین پیوند، حسین مهری روز جمعه در گفت وگو با ایرنا تاکید کرد برجام آینده درخشانی را فراروی بخش پست کشور نهاده است.

مهری افزود: پیش از برجام فقط یک ایرلاین یعنی شرکت هوایی آلمانی «لوفت هانزا» با پست ایران برای انتقال مرسوله ها همکاری می کرد که اکنون با پنج شرکت دیگر نیز قرارداد امضا شده است.

مهری افزود: دو شرکت دیگر نیز برای عقد قرارداد اعلام آمادگی کرده اند و مذاکره ها ادامه دارد.

وی درباره استفاده از خطوط ریلی بین ایران، اینچه برون و چین برای ارسال مرسوله های پستی از طریق قطار گفت: این موضوع از سوی کارشناسان در حال بررسی است و در صورت موفقیت آمیز بودن کاهش هزینه ها، سرعت و سهولت در ارسال مرسوله ها را به دنبال دارد.

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: بحث رونق تجارت الکترونیک با کشور فرانسه یکی دیگر از دستاوردهای مهم اجرای برجام است.

مهری افزود: پست این کشور از ما درخواست کرده است در بحث توزیع بسته های تجارت الکترونیک به این کشور کمک کنیم.

مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران یادآوری کرد: در سفر مقام های پست یونان به تهران در ماه های گذشته با آنان درباره حمل و نقل و پست لجستیک مذاکره و پیش نویسی نیز برای تفاهمنامه ارسال شد. آنان اصلاح لازم را اعمال کرده اند و اکنون کارهای دیپلماتیک برای انعقاد تفاهمنامه در جریان است.

مهری اضافه کرد: بلغارستان نیز قابلیت های پست ما را شناسایی و بر این اساس درخواست کرده است ایران سیستم کدپستی را در این کشور پیاده سازد که این نیز از دستاورد های اجرای برجام است.

وی از مذاکره با یک شرکت خارجی در سوئد درباره مسترکارت و ویزاکارت خبر داد و گفت: اکنون مقدمه کارها در حال انجام است و امیدواریم این امکان بزودی فراهم شود تا ایرانیان بتوانند از این مزیت بهرمند شوند.

وی اعلام کرد: اکنون با برطرف شدن تدریجی مانع ها به دنبال فعال سازی حساب ارزی بانک ملی پست هستیم تا بتوانیم مبادله های پولی را راحت تر انجام دهیم و خرید و فروش ها نیز افزایش یابد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36316