هفته گذشته معاملات بورس کالا ۵۸ درصد رشد کردند

0
۱۸۲ بازدید

در هفته گذشته و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۴۱۵ هزار و ۲۲ تن انواع کالا به ارزش ۵۶ هزار و ۵۱۳ میلیارد ریال معامله شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، در هفته منتهی به ۱۰ مهر ماه، ۹۷۹ هزار و ۵۶۱ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۹۴ هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به هفته گذشته با افزایش حجم و ارزش معاملات روبه رو شد.

بنابراین در هفته گذشته و در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۴۱۵ هزار و ۲۲ تن انواع کالا به ارزش ۵۶ هزار و ۵۱۳ میلیارد ریال معامله شد. میزان خرید در این تالار ۴۰۲ هزار و ۸۶۰ تن فولاد، ۶ هزار و ۹۱۰ تن آلومینیوم، چهار هزار و ۶۸۰ تن مس، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گران‌بها، ۱۲۰ تن سولفور مولیبدن، ۴۴۰ تن شمش روی و پنج کیلوگرم طلا توسط مشتریان ثبت شد.

همچنین در هفته معاملاتی یاد شده در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۵۵۹ هزار و ۲۸۸ تن انواع کالا به ارزش ۳۷ هزار و ۳۲۷ میلیارد ریال به فروش رسید. علاوه براین در تالار مزبور ۲۲۷ هزار و ۶۰۰ تن وکیوم باتوم (ماده اولیه تولید قیر و نفت کوره است)، ۱۷۶ هزار و ۶۰۰ تن قیر، ۷۲ هزار و ۶۲۵ تن مواد پلیمری، ۴۲ هزار و ۹۳۶ تن مواد شیمیایی، ۳۱ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات (جزء اصلی و ماده اولیه تولید روغن موتور)، ۲ هزار و ۲۴۰ تن عایق رطوبتی، ۲ هزار و ۳۳۷ تن روغن پایه، ۳۰۰ سلاپس واکس، ۱۵۰ تن آرگون و ۳ هزار تن گوگرد معامله شد.

بر اساس این گزارش پنج هزار و ۲۵۱ تن انواع کالا هم در بازار فرعی بورس کالای ایران دادوستد شد. همچنین تالار محصولات کشاورزی نیز طی هفته مزبور دادوستد ۹۰ کیلوگرم زعفران رشته ای را تجربه کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=114264