هفته درخشان طلای سیاه

0
۲۴۵ بازدید

جان کیلداف، یکی از شرکای شرکت “اگین کپیتال” در نیویورک گفت: آمار اقتصادی هفته جاری فوق العاده قوی بودند اما همچنان نگرانیهایی نسبت به شیوع کووید وجود دارد که بر دورنمای تقاضا تاثیر می گذارد.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش ۲۵ صدم درصدی و ۱۷سنت کاهش داشت و به قیمت۶۶ دلارو۷۷سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با افزایش ۱.۷۲درصدی وبا ۲یک دلارو ۹سنت افزایش به ۶۴ دلارو ۴۸سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش ۴۱ صدم درصدی و۲۵ سنت کاهش به۶۱دلارو۵۴ سنت رسید.

قیمت نفت در معاملات روز جمعه اندکی کاهش پیدا کرد اما تحت تاثیر آمار اقتصادی بهتر از حد مطلوب در آمریکا و چین که نگرانیها نسبت به رشد موارد ابتلا به کووید ۱۹ در سایر اقتصادهای بزرگ را جبران کرد، رشد هفتگی به ثبت رساند.

جان کیلداف، یکی از شرکای شرکت “اگین کپیتال” در نیویورک گفت: آمار اقتصادی هفته جاری فوق العاده قوی بودند اما همچنان نگرانیهایی نسبت به شیوع کووید وجود دارد که بر دورنمای تقاضا تاثیر می گذارد.

آژانس بین المللی انرژی و اوپک هفته گذشته در جدیدترین گزارش ماهانه خود پیش‌بینی رشد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۱ را با اشاره به بهبود بهتر از حد مطلوب فعالیت در بعضی از اقتصادها بالا بردند. این پیش‌بینی‌ها همچنین با آمار ذخایر نفت آمریکا که نشان داد ذخایر نفت این کشور با اوج‌گیری فعالیت پالایش ۵.۹ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است، تقویت شد.

 در این بین، گزارش روز جمعه شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز نشان داد شمار دکل‌های حفاری نفت و گاز آمریکا هفته گذشته هفت حلقه افزایش یافت و به ۴۳۹ حلقه رسید. شمار دکل‌های حفاری نفت هفت حلقه افزایش یافته و به ۳۴۴ حلقه رسید در حالی پکه شماره دکل‌های حفاری گاز با یک حلقه افزایش، به ۹۴ حلقه رسید.

 برآورد اداره اطلاعات انرژی آمریکا از تولید نفت در آمریکا در هفته منتهی به ۹ آوریل به میزان ۱۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت و به ۱۱ میلیون بشکه در روز رسید. این آژانس انتظار دارد تولید نفت آمریکا امسال به ۱۱.۴ میلیون بشکه در روز بالغ شود.

 همه اقتصاد ها با این حال رو به بهبود نیستند. نرخ نرخ ابتلا در هند به رکورد بالای جدیدی صعود کرده و صدر اعظم آلمان روز جمعه اعلام کرد موج سوم پاندمی ویروس کرونا این کشور را فرا گرفته است.

اد مویا، مدیر تحقیقات آمریکایی شرکت OANDA در این باره گفت: با وجود رشد هفتگی، قیمتهای نفت ممکن است عقب نشینی کنند تا منعکس کننده ریسکهای مربوط به گونه های جهش یافته ویروس کرونا و مشکلات پیرامون پاندمی کووید ۱۹ باشند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=138091

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here