کد خبر: 195887
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۴۰۱

هشدار تولید کنندگان انرژی آمریکا به خریداران اروپایی

هشدار تولید کنندگان انرژی آمریکا به خریداران اروپایی

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، تهدید سهمیه‌بندی نیرو در اروپا حتی پس از برگزاری نشست فوق العاده مقامات اتحادیه اروپا برای مقابله با بحران انرژی زمستانی در هفته گذشته، همچنان وجود دارد. کشورهای اتحادیه اروپا به میزان فزاینده به واردات انرژی از آمریکا متکی شده‌اند؛ با این حال مدیران تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا هشدار دادند که امکان افزایش تولید نفت و گاز، چالش برانگیز خواهد بود.

ویل وان لوه، مدیر گروه سرمایه‌گذاری خصوصی "انرژی پارتنرز" که یکی از سرمایه‌گذاران برجسته در حوزه شیل است، به روزنامه فایننشیال تایمز گفت: احتمال این که آمریکا بتواند تولید بیشتری داشته باشد، وجود ندارد. تولید ما، همین است. وی در ادامه افزود: هیچ کمکی در راه نیست، نه در بخش نفت، نه در بخش گاز.

اروپا می‌تواند از دموکرات‌ها و دولت بایدن برای جنگ علیه صنعت انرژی آمریکا که به توقف سرمایه‌گذاری در سراسر این بخش منجر شد و رشد تولید نفت و ظرفیت پالایش را فلج کرد، تشکر کند.

بن دل، مدیر اجرایی گروه سرمایه‌گذاری خصوصی "کیمریج انرژی" اظهار کرد: سرمایه‌گذاران صنعت شیل در وال استریت، با افزایش بزرگ تولید موافقت نخواهند کرد و مدل تولید اندک و سود بالا را ترجیح می‌دهند.

علاوه بر این که فعالیت صنعت انرژی آمریکا از سیاست دولت متاثر شده است، برنامه‌های سران اتحادیه اروپا برای کربن زدایی شبکه‌های نیرو با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، اکنون معلوم شده که قابل اطمینان نبوده و اکنون دیوانه‌وار تلاش می‌کنند ژنراتورهای مولد نیرو با نفت خام، زغال سنگ و گاز طبیعی را پیش از فصل سرما برگردانند.

مشکل محدود به این نیست و ۸۰ روز دیگر در پنجم دسامبر، اتحادیه اروپا ماموریت انتحاری ممنوعیت واردات دریابرد نفت روسیه را آغاز می‌کند. سپس در پنجم فوریه سال ۲۰۲۳، ممنوعیت واردات فرآورده‌های نفتی روسیه آغاز می‌شود. این تحریم‌ها در تابستان تصویب شدند. با این حال واردات نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه از طریق خط لوله در بعضی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا شامل مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک از تحریم‌ها، معاف خواهند بود.

اسکات شفیلد، مدیرعامل شرکت "پایونیر نچرال ریسورسز" توضیح داد افزایش قابل توجه تولید، اتفاق نخواهد افتاد. وی که مدیر یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت در آمریکاست، گفت: ما دکل‌های حفاری اضافه نمی‌کنیم و فکر نمی‌کنم تولیدکننده دیگری اضافه کند. قیمت نفت زمستان امسال که عرضه محدودتر می‌شود، ممکن است به بیش از ۱۲۰ دلار در هر بشکه صعود خواهد کرد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، با توجه به هشدارهای جف میلر، مدیرعامل شرکت هالیبرتون و دارن وودز، مدیر شرکت اکسون موبیل در تابستان که اعلام کرده بودند بازارها به دلیل عدم رشد تولید، سال‌ها دچار محدودیت عرضه خواهند ماند، ناتوانی صنعت نفت شیل برای افزایش سریع تولید، عجیب نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.