هشدار تحلیل‌گران به تضعیف اقتصاد هند با شیوع کرونا

0
۳۱۳ بازدید

برخی تحلیل‌ها نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی این کشور از ماه آوریل تا ژوئن ۱.۵ درصد کاهش می‌یابد و با فرض ادامه‌دار بودن قرنطینه‌های خانگی اقتصاد این کشور بیشتر تضعیف می‌شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند احتمالا اقتصاد این کشور را تضعیف می‌کند. سومین اقتصاد بزرگ منطقه آسیا از سال گذشته به دنبال بهبود اقتصاد کرونا زده این کشور است و اقتصاددانان هنوز پیش بینی‌های مناسبی ندارند.

هند گزارش داده که در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲۳ هزار و ۱۴۴ نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده‌اند که مجموع مبتلایان به رقم ۱۷.۶ میلیون نفر رسیده است.

در برخی مناطق این کشور قرنطینه و محدودیت‌های شدید اعمال شده و بعضا گفته می‌شود حکومت نظامی هم وجود دارد.

بر اساس اعلام رئیس اقتصاددانان منطقه سونالوارما، سه ماهه نخست سال مالی این کشور که از آوریل شروع می‌شود، احتمالا با عواقب شدید کرونا آغاز می‌شود که آمارهای اقتصادی هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

برخی تحلیل‌ها نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی این کشور از ماه آوریل تا ژوئن ۱.۵ درصد کاهش می‌یابد و با فرض ادامه‌دار بودن قرنطینه‌های خانگی اقتصاد این کشور بیشتر تضعیف می‌شود. دولت تصمیم گرفته که برخی اقدامات برای بهبود اقتصادی انجام دهد. در این میان برخی کارشناسان معتقدند که محدودیت‌های فعلی کافی نیست و بیشتر روی خدمات متمرکز است و باید اقدامات گسترده‌تری انجام شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=139755