کد خبر: 99354
تاریخ انتشار: ۰۳ تیر ۱۳۹۸

هر سهم “سیمرغ” ۵۱۰ تومان قیمت خورد

هر سهم “سیمرغ” ۵۱۰ تومان قیمت خورد

مرتضی ابراهیمی

روز گذشته بورس تهران در سال ۹۸ شاهد سومین عرضه اولیه بود، و به این ترتیب تعداد شرکت های فعال در بورس به ۳۲۹ عدد رسید.

به گزارش جهان اقتصاد، روز گذشته ۱۰ درصد سهام شرکت تولید مرغ و تولید تخم مرغ در بورس تهران عرضه اولیه شد

این نماد بورسی در بخش «کشاورزی، شکار و فعالیت‌های خدماتی وابسته» در گروه «پرورش حیوانات» در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد سیمرغ عرضه شد. لازم به ذکر است در پایان معاملات ۳۰۲ سهم به هر کد معاملاتی به قیمت ۵۱۰ اختصاص یافت.

محصولات این شرکت عبارتند از تخم‌مرغ ، جوجه یک روزه گوشتی، جوجه یک روزه تخم‌ گذار، خوراک مرغ و پسته خشک است.

مهرداد نعمتی، نماینده سهام‌دار عمده، در جمع خبرنگاران گفت: روش‌های مختلفی برای ارزش‌گذاری در بورس تهران تدوین شده است. ارزش هر سهم در سند ارزش‌گذاری که برای شرکت سیمرغ افشا شده ۵۳۹ تومان بر اساس تنزیل جریانات نقدی آزاد است. میانگین موزون روش‌های ارزش‌گذاری مختلف ۵۶۴ تومان بود، که برای ایجاد جاذبه برای سهامداران خرد تصمیمی که با سایر سهامداران گرفتیم و برای اینکه قیمت جاذبه هم داشته باشد، قیمت ۵۰۰ تا ۵۱۰ تومان قابل قبول است.

نعمتی با اشاره به برنامه صادراتی شرکت عنوان کرد: تولید شرکت در داخل کشور به راحتی عرضه می‌شود و تا کنون برنامه خاصی برای صادرات به صورت عمده وجود نداشته است.

وی گفت: شرکت سیمرغ با افزایش سرمایه ۵۰ میلیارد تومانی منابع نقدی لازم جهت طرح توسعه واحد کرمان را تامین کرده و قراردادهای مربوطه منعقد شده است. بهره برداری از طرح مذکور در سال مالی ۹۸ انجام خواهد شد. شرکت در نظر دارد با افزایش سالانه‌ای واحد کرمان حدود ۷۰ هزار تخم مرغ تولید کند.

همچنین اجرای طرح مرغ مادر تخمگذار به ظرفیت ۳۰۰۰۰ قطعه در یک قطعه زمین به مساحت ۶ هکتار در جوار فاز یک مرغ مادر گوشتی در کیلومتر ۸ جاده بهرامجرد- گلزار در دست اقدام است.