هامونی: رشد ۲۹ درصدی ارزش معاملات فرابورس/از دانش ایرانی هم حمایت می‌کنیم

0
۱,۵۶۷ بازدید

خبرگزاری ایلنا نوشت: امیر هامونی (مدیرعامل فرابورس) تصریح کرد: فرابورس در سال ۹۶ در میان افت وخیزهای اقتصادی توانست عملکرد خوبی به لحاظ حجم، ارزش بازاری و ارزش معاملاتی داشته و رشدهای مطلوبی را تجربه کند و بتواند مجموع ارزش معاملاتی اوراق بهادار در فرابورس را به ۵۹ هزار میلیارد تومان برساند.

وی ادامه داد: در سال ۹۶ شاهد رشد ارزش معاملات فرابورس به میزان ۲۹ درصد بودیم و ارزش بازاری فرابورس نیز به ۱۵۹ هزار میلیارد تومان رسید که به لحاظ رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده، توانست ۷۰ درصد برنامه‌های ما را پوشش دهد.

هامونی در مورد حمایت از کالای ایرانی گفت: فرابورس نه تنها از کالای ایرانی حمایت می‌کند بلکه در تلاش است با پشتیبانی از دانش ایرانی، زمینه صادرات آن را فراهم کند.

وی ادامه داد: تا دوسال پیش واردکننده دانش خارجی بودیم که با تلاش‌هایی که صورت گرفته حالا تبدیل به صادرکننده آن شده‌ایم. برای نمونه با حمایت سازمان و مدیریت فن آوری یک سیستم معاملاتی، قبل از معامله، بعد از معامله نوشته شده است که پیش از این واردکننده آن بودیم و حالا با صادرات آن می‌توانیم درآمدزایی هم داشته باشیم.

وی در مورد اهداف فرابورس در سال۹۷ گفت: مهم‌ترین برنامه ما در سال جدید توسعه دانش بنیان، توسعه کسب و کار مبتنی بر تکنولوژی و توسعه بازارهای بدهی از طریق تنوع بخشی به ابزار‌ها است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=80606