کد خبر: 5597
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

هاشمی رفسنجانی: آمریکایی ها معترفند بدون کمک ایران نمی توانند داعش را از بین ببرند

هاشمی رفسنجانی: آمریکایی ها معترفند بدون کمک ایران نمی توانند داعش را از بین ببرند

     جنگ در ايران در کنار همه خرابي‌ها، خسارات و هزينه‌هاي هنگفت، آثار و برکات مثبتي از خود برجاي گذاشت که نمونه بارز و مصداق روشن آن پرورش صدها انسان خداشناس، متعهد و عالم است که از شهيدان، آزادگان، ايثارگران و جاويدالاثرها درس فداکاري، گذشت و ايثار مي‌آموزند.


رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: جنگ در ايران در کنار همه خرابي‌ها، خسارات و هزينه‌هاي هنگفت، آثار و برکات مثبتي از خود برجاي گذاشت که نمونه بارز و مصداق روشن آن پرورش صدها انسان خداشناس، متعهد و عالم است
به گزارش ايلنا، آيت‌الله اكبر هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در اولين همايش ملي دانشگاه و دفاع مقدس که صبح ديروز در دانشگاه آزاد اسلامي واحد يادگار امام خميني(ره)شهرري برگزار شد، با قدرداني از دست‌اندرکاران برگزاري اولين همايش ملي دانشگاه و دفاع مقدس در جوار بارگاه ملکوتي امام راحل و ابراز اميدواري از ادامه برگزاري چنين همايش‌هايي، اظهار داشت: امام(ره) بنيانگذار عميق‌ترين انقلاب تاريخ ايران هستند و الان که در صبح سعادتيم، بايد منتظر آثار و برکات عظيم اين انقلاب باشيم.
وي با تشريح مقاطع مختلف جنگ تحميلي اظهار داشت: جنگ هشت ساله عراق عليه ايران در سراسر تاريخ جنگ‌هاي جهان به لحاظ حماسه آفريني‌هاي رزمندگان غيور اسلام، بي‌نظير و ناگفته‌هاي اين جنگ در ابعاد مختلف بسيار زياد است.
فرمانده هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: دشمن در شرايطي تصميم به حمله نظامي به ايران را گرفت که انقلاب اسلامي آماده جنگ نبود، ارتش در حال تصفيه بود و سپاه هم هنوز شکل نگرفته بود و همه جاي کشور مملو از نيروهاي مسلح ضد انقلاب بود.
رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي با بيان اينکه شرق، غرب و ارتجاع منطقه با تمام امکانات و تجهيزات نظامي، صدام فرصت طلب و انحصارگر را اجير کردند تا عليه ايران وارد جنگ نظامي شود، تصريح کرد: آنها با طراحي و برنامه‌ريزي حساب شده وارد شدند و با توجه به مشکلات داخلي ايران فکر مي‌کردند ظرف يک هفته خوزستان و سپس تهران را تصرف مي‌کنند، اما از وجود نيروهاي انقلابي، مخلص، ايثارگر و معتقد و مردم غيور در کشور غافل بودند.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با تأکيد بر نقش تأثيرگذار نيروهاي مردمي در پيروزي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي، گفت: اگر نيروهاي مردمي به صورت خودش و به سرعت وارد عرصه‌ي دفاع از انقلاب نمي‌شدند، قطعاً در دوران مبارزه عليه رژيم پهلوي و پس از آن در دفاع مقدس به پيروزي‌هاي مشعشع نمي‌رسيديم.
وي با اشاره به اهميت اتفاقات خرمشهر در دو مقطع سقوط و آزادي و نقش مردم تصريح کرد: اين مردم بودند که ارتش عراق را يک ماه پشت دروازه‌هاي شهر نگه داشتند و مانع از ورود آنها به شهر شدند و در حماسه آزادسازي نيز، از جان خود مايه گذاشتند.
فرمانده هشت سال دفاع مقدس تلاش مخلصانه، ايثارگرانه و داوطلبانه مردم در کنار رهبري هوشمندانه و مقتدرانه امام خميني(ره) را رمز پيروزي ايران در جنگ تحميلي دانست و افزود: اگر دشمن متوجه چنين موضوعي شده بود، هرگز وارد جنگ با ايران نمي‌شد.
هاشمي رفسنجاني با بيان اينکه ايران در سازمان مللي که تمامي اعضايش حامي صدام بودند و قدرت‌ها عليه جمهوري اسلامي وارد جنگ شدند، مظلوم شناخته و عراق تجاوزگر معرفي شد، تأکيد کرد: ايران پيروز واقعي جنگ است، چرا که مي‌بينيم صدام و حزب بعث از بين رفتند و منافقان ذليلانه، با خبر فروشي و جاسوسي زندگي خود را تأمين مي‌کنند.
هاشمي رفسنجاني در ادامه سخنان خود به آثار مثبت جنگ تحميلي در کشور پرداخت و افزود: جنگ در ايران در کنار همه خرابي‌ها، خسارات و هزينه‌هاي هنگفت، آثار و برکات مثبتي از خود برجاي گذاشت که نمونه بارز و مصداق روشن آن پرورش صدها انسان خداشناس، متعهد و عالم است که از شهيدان، آزادگان، ايثارگران و جاويدالاثرها درس فداکاري، گذشت و ايثار مي‌آموزند.
جانشيني فرمانده کل قوا و فرمانده هشت سال دفاع مقدس به صنايع پيشرفته ايران در موشک‌سازي اشاره و تصريح کرد: رژيم پهلوي با اسرائيل قراردادي به منظور ساخت کارخانه موشک‌سازي در سيرجان به امضاء رسانده بود که با سقوط رژيم پهلوي آن قرارداد از اعتبار ساقط شد و در دوران جنگ با همت و تلاش جهادگران، ارتش و سپاه پاسداران، اولين موشک دوربرد ساخته شد که بسيار مورد استفاده قرار گرفت و مقدمات پيشرفت کشور در اين زمينه را فراهم ساخت.
رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي با تأکيد بر اهميت آشنا شدن نسل جوان با رمز و راز دفاع مقدس، ارائه طرح تدريس درس اختياري آشنايي با دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامي را طرح ماندگار و ارزنده سردار شهيد حاج احمد سوداگر خواند و گفت: پس از موفقيت و استقبال از اين درس در دانشگاه آزاد اسلامي و طرح آن در شوراي عالي انقلاب فرهنگي و شوراي اسلامي شدن دانشگاه‌ها، اين واحد درسي اختياري در دانشگاه‌هاي ديگر نيز ارائه شد.
هاشمي رفسنجاني ادامه داد: ابعاد ناشناخته جنگ تحميلي بايد فصل بندي و مانند علوم ديگر تدريس شود.
وي در ادامه سخنان خويش با اشاره به قدرت و جايگاه ايران در آرامش و ثبات منطقه و انتقاد از حملات هوايي نيروهاي ائتلاف که بي‌اثر خواهد بود، گفت: همه مي‌دانند که شرّ داعش جز با کمک و چاره‌‌انديشي ايران از بين نخواهد رفت، همان‌طور که سدّ موصل توسط ايراني‌ها آزاد شد و با اشاره ايران حوادث اخير عراق در مسير درست قرار گرفت.
هاشمي رفسنجاني در پايان از تمامي خانواده‌هاي شهدا، آزادگان، ايثارگران، جاويدالاثرها و سنگرسازان تقدير و تشکر کرد و گفت: حضور آنان عطر جهاد و شهادت را در جامعه مي‌پراکند.
در ابتداي اين مراسم، دکتر سيد فرج‌الله موسوي، سرپرست واحد يادگار امام خميني(ره) شهرري ـ دکتر عبدالله جاسبي، رئيس اسبق دانشگاه آزاد اسلامي و عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي و دکتر حميد ميرزاده، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به بيان مطالبي درباره دانشگاه و دفاع مقدس، جنگ تحميلي و نقش آن پرداختند.