نیروی انسانی تنها مزیت رقابتی صنعت بیمه

0
۲,۵۹۳ بازدید

سازمان ها باید به این درک برسند که مهمترین مزیت رقابتی عصر حاضر، کارکنانی است که بتوانند با تمام وجود در سازمانشان به کار و فعالیت بپردازند.

حامد هدائی_روانکاو فروش ایران

نیروی انسانی تنها مزیت رقابتی صنعت بیمه

 صحبت از آموزش که به میان می آید، اکثر شرکت ها راهکار دم دستی  همایش های پر زرق و برق را پیش می گیرند و با به کار گیری یک سخنران انگیزیشی، وظیفه آموزش کارکنان را در یک شب به سرانجام می رسانند. بیشترشان بر این باورند که یک سیرک بزرگ آموزشی می تواند خلاء های چندین ساله ای را که مانع افزایش بهره وری در کارکنان است، به کلی رفع کند. اما اشتباه از جایی شروع می شود که فکر کنیم یادگیری امیری تزریقی   و یک شبه است و بدون سنجنش نیازهای سازمان  و کشف دقیق عارضه های رفتاری کارکنان بخواهیم به تدوین یک دوره آموزشی دهان پرکن بپردازیم.با این حال رویدادهای بزرگ علاوه بر جذابیت ظاهریشان، اگر به عنوان نسخه درمانی تجویز شوند، صنعت بیمه هیچ گاه قادر نخواهد بود به رشدی که مد نظر دارد، دست یابد.در دنیای کنونی، که دانش تبدیل به یک کالای تجاری شده است، اگر نتوانیم دانش جدید و مورد نیاز سازمانمان را هرروز و به سرعت  تولید کنیم، دچار مشکلات پیچده ای خواهیم شد که تنها پیامدش نابودی و انقراض صنعتی است که در آن مشغول به فعالیت هستیم. سازمان ها باید به این درک برسند که مهمترین مزیت رقابتی عصر حاضر، کارکنانی است که بتوانند با تمام وجود در سازمانشان به کار و فعالیت بپردازند.

ما به این امر واقف شده ایم که صنعت خدمات مالی ، به خصوص صنعت مالی، اگر قادر باشد به پرورش نیروهای متخصص بپردازد، می تواند وارد عصر جدیدی از رقابت و خدمات مردمی شود که اعتماد گروه مشتریان کمترین پاداش ممکنه اش خواهد بود.

با این حال نیروی انسانی علاوه بر آموزش  و پرورش نیازمند قرار گرفتن در محیطی دوستانه، با مزایای دلچسب وخلاقانه است تا بتواند انگیزه حمیات از خانواده اش را در راه رشد مجموعه خود، به کار گیرد.

موضوع منابع انسانی و آموزش آنها آنقدر مهم است که ما را واداشت به یکی از شرکت هایی ارزیابی خسارت برویم تا از روند پرورش نیروهای انسانی شان باخبر شویم.

شرکت ایرانیان پوشش مدعی است که از نیروهای جوان و سرزنده ای برخوردار است که نه تنها به خوبی آنها را آموزش می دهند بلکه با ایجاد جوی از حمایت و آسودگی در تامین زندگی آنها کوشا هستند. در این جستجو، ما پای سخن مدیر امور شعب و نمایندگی شرکت ایرانیان پوشش نشستیم.

کامران عطشانی کوچصفهانی گفت: داوری، اساس کاری است که شرکت ارزیابی ایرانیان پوشش یا شرکت های ارزیابی انجام میدهند و همین موضوع  عملا می تواند منافع بیمه گر و بیمه گذار را تامین کنند.

 کوچصفهانی ادامه داد: مستحضر هستید که  در سال های گذشته این قضیه به این شکل نبود، وی افزود : شرکت های بیمه به این علت که خودشان سه نقش بیمه گری، ارزیابی و پرداخت خسارات را به عهده داشتند عامل به وجود آمدن چالش های فراوانی در صنعت بیمه شده بودند.

وی تصریح کرد: این موضوع شبیه این ماجرا بود که یک شرکت بخواهد پول خودش را به نحوی مدیریت کند که همه چیز به نفعش تمام شود.

مدیر امور شعب و کارشناسان ایرانیان پوشش گفت: ماهیت شرکت ما بر این مبنا استوار است که بتواند حق را به حق دار برساند. وی افزود: به همین دلیل کارشناسان رسمی ما که در سرتا سر ایران مشغول به کار هستند و با این مجموعه همکاری می کنند از تجارب بسیار خوبی برای داوری برخورداند.

کامران عطشانی ادامه داد: این کارشناسان رسمی علاوه بر داشتن تجارب فوق العاده دارای پروانه هستند و تجربه بسیار خوبی در موضوع ارزیابی خسارات به خصوص در بحث تصادف های اتوموبیل داردند.

عطشانی گفت: یکی از شاخص های کشور ما که بیشترین صدمات را به خود اختصاص داده است در بخش سوانح اتوموبیل است  و ما با استفاده از هیمن کارشناسان مجرب توانسته ایم در این موضوع قدم های درست و بهینه ای برداریم.

 مدیر شعب و امور نمایندگی ایرانیان پوشش با تصریح این موضوع که از کارنامه خوبی در موضوع حوادث خودرو برخودارند گفت:  این موضوع که مردم و شرکت های بیمه  برای کاهش هزینه های  اجرایی در فرایند ارزیابی خسارت باید به سمت شرکت های ارزیابی خسارت بیاییند موضوعی است که به شیوه مناسبی در مسیر فرهنگ سازی عمومی قرار گرفته است.

 کامران عطشانی کوچصفهانی معتقد بود که یکی از مواردی که ما به آن افتخار می کنیم حسن صداقت و به اصطلاح حس نیت خوب کارشناسان ما در رشته های مختلف است. وی ادامه داد: ما از کارشناسان مجرب و کاربلد و صاحب صلاحیت بهره می گیریم در عین حال کارشناسانی هم داریم که از ضعف های تخصصی برخودارند و برای حل مشکلات دانشی آنها، به وسیله مجموعه آموزشی مان،  تحت آموزش اساتید مجرب قرار می دهیم تا بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

 وی در ادامه به شرح سوابق مدرسان مجموعه شان پرداخت و گفت:  مدرسین ما از با سابقه ترین کارشناسان هستند. به عنوان مثال برخی از معاونین فنی وظیفه آموزش به تازه واردان و کارشناسان کم تخصص را به عهده گرفته اند  و در دوره های تکمیلی آنها را با متد روز آشنا  می کنیم .

وی در این خصوص با ارائه مثالی از فرایند های آموزشی یکی از شعبات ایرانیان پوشش در کشور ادامه داد و گفت:  به عنوان  مثال، یکی از شعبه های ما در استان مرکزی و شهرستان اراک به علت قرار گرفتن در مسیر چنین آموزش هایی به بهره وری بالایی رسیده است و در چند وقت اخیر نزدیک به ۱۲ تا کارشناس را در دوره های خاص آموزشی در مدت ده روز مورد آموزش قرار دادیم تا بتوانند با روش های جدید به کار و فعالیت بپردازند.

وی افزود: حتما مستحضرین که به علت تغییر سریع در تکنولوژی خودروها، بحث کارگاه های صنعتی به شدت تغییر کرده است  و فرایند دستگاه ها به کلی عوض شده است.

کامران عطشانی کوچصفهانی ادامه داد: به علت همین بروز رسانی ساختار ابزارها و ماشین الات در سراسر جهان و ایران، نظرات کارشناسانی که با نحوه ارزیابی خسارت در این فضا آشنا باشد بسیار مورد اهمیت است و ما سعی می کنیم که کارشناسان خودمان را برای چنین فضایی آماده کنیم.

وی در ادامه به شرح توانایی هایی که چنین کارشناسانی باید داشته باشند پرداخت و گفت: این که چنین کارشناسانی قادر باشند از شرایط کلی صنعت باخبر باشند و اطلاع دقیقی از قیمت های قطعات وسایل نقلیه داشته باشند یکی از موضوعاتی است که ما در زمینه آموزش تکمیلی به آن توجه فراوانی کرده ایم.

 مدیر امور شعب و نمایندگی ایرانیان پوشش گفت:  جوان گرایی یکی از فاکتور های اساسی انتخاب نیروی انسانی در این مجموعه است و می توانم با صراحت به شما نشان دهم که ۹۰% کارشناسان ما را افراد جوان و تحصیل کرده تشکیل می دهند و این موضوع باعث افتخار ماست.

 

وی افزود: به قاطعیت می توانم بگویم که در بیشتر استان های ما بالغ بر ۱۶۰۰ کارشناس رسمی در حال همکاری رسمی با مجموعه ایرانیان پوشش هستند که عموما طیف وسیعی از جوانان را تشکیل می دهند و بعضا در دهه های ۱۳۶۰ تا ۱۳۷۰ متولد شده اند.

کامران عطشانی کوچصفهانی گفت:  به جرعت می توانم بگویم که ۳۱ شعب ما در سراسر کشور از مدیریتی جوان برخودار است که خلاقیت و نوآوری را در بطن سازمان به جریان انداخته اند.

وی ادامه داد: این کارشناسان در دوره های ماهیانه ای نواقص  خود را بررسی می کنند و درباره نحوه تعامل با مشتریان به صحبت و گفتگو می کنند.

عطشانی افزود: ما معتقدیم آموزش مهارت های نرم که منجر به ایجاد تعامل صحیح با مشترینان می شود در محور کار قرار بگیرد به همین دلیل دوره هایی طراحی کرده ایم که کارشناسان می توانند با شرکت در آن به چنین مهارت هایی دست یابند تا بتوانند در شرایط بحران و یا مثلا صحنه حادثه، جو روانی فضای مذکور را به خوبی آرام کنند و بعد از آن به ارزیابی خسارت بپردازند.

 

-پایان-

http://instagram.me/hamedhodaei

 

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=102663