نگرانیم که هنوز ۶۵۰۰ روستا آب آشامیدنی سالم ندارند

0
۲۷۸ بازدید

گروه امورزیربنایی: وزیر نیرو گفت: جای نگرانی دارد که هم اکنون ۶۵۰۰ روستای کشور دارای آب آشامیدنی مطمئنی نیستند و مجبوریم به وسیله تانکر سیار

کار آبرسانی به مناطق را انجام دهیم.

حمید چیت چیان صبح روزدوشنبه در مراسم افتتاح فاز اول مجتمع آبرسانی بادام کوئیه شهرستان کرمان با اعلام این خبر گفت: راه اندازی مجتمع آبرسانی برای ۲۱ روستای استان کرمان را به فال نیک می گبریم.

وی با اشاره به سی و ششمین بهار انقلاب اسلامی اظهار کرد: باید قدردان این نعمت الهی باشیم و باید مجاهدت و فداکاری‌ها و ایثارگری ها شهدای انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس را همواره گرامی داریم.

وی تصریح کرد: جای نگرانی دارد که هم اکنون ۶۵۰۰ روستای کشور دارای آب آشامیدنی مطمئنی نیستند و مجبوریم به وسیله تانکر سیار کار آرسانی به مناطق را انجام دهیم.

چیت چیان با اشاره به دلایل این وضعیت آبرسانی در کشور گفت: به دلیل منابع محدود و همچنین خشکسالی چاه های کشاورزی متاسفانه امکان تامین آب برای کلیه روستاهای کشور وجود ندارد اما امیدواریم این مسئله در ۲ تا ۳ سال آینده حل شود.

وزیر نیرو ادامه داد: در سال ۹۲ از اعتبارات ملی برای مجتمع روستایی اعتباری وجود نداشت اما در بودجه سال ۹۳ مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان و در لایحه بودجه سال ۹۴ نیز مبلغ ۴۰۰ میلیارد تومان برای مجتمع روستایی در نظر گرفته شده است که با این مبلغ امیدواریم جشن بزرگ آبرسانی به تمام نقاط کشور را برگزار کنیم.

چیت چیان افزود: برای بحث آب های زیرزمینی و همچنین آب های سطحی نیز برنامه ریزی های خاصی در وزارتخانه داریم. میزان آب زیرزمینی ۶۰۹ دشت محدوده مطالعاتی در کشور مشخص و میزان برداشت از آنها بین چهار مصرف صنعت، کشاورزی، شرب و زیست محیطی با توجه به میزان بحرانی بودن آنها مشخص شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=10140