نگاهی به گزارش های مالی چند شرکت

0
۱۳۳ بازدید

صورت های مالی ۶ماهه سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی

شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی در دوره ۶ماهه منتهی به ۳۰آبان ماه ۹۳معادل ۷۷میلیارد و ۸۲۷میلیون ریال سود خالص کسب کرد و بر این اساس مبلغ ۴۳ریال سود به ازای هر سهم کنار گذاشت.شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی صورت های مالی ۶ ماهه نخست سال را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.بر اساس این گزارش این شرکت طی دوره یاد شده مبلغ ۱۱۷ میلیارد ۴۶ میلیون ریال سود حاصل از سرمایه گذاریها و سایر فعالیتها داشت.از درآمد این شرکت هزینه های عمومی، اداری کسر و سود عملیاتی دوره به ۷۳ میلیارد و ۵۱۴ میلیون ریال رسید.

مقاومت سطح ۸۰هزار تومانی «تسه»ها

دیروز، اوراق تسهیلات مسکن ۱۳۹۲(تسه ۹۲۰۱) با رشد ملایم ۰.۸درصدی به قیمت ۷۹هزار و ۲۷۴تومان معامله شدند.افزایش فاصله قیمت اوراق مزبور با کف ۸۰ هزار تومانی با مقاومت جدی مواجه است. به نظر می‌رسد قیمت‌ها در محدوده ۸۰هزار تومان، وضعیت پایداری را برای این اوراق رقم زده‌اند. با این حال، در صورتی که روند کاهشی تقاضای این اوراق ادامه پیدا کند می‌توان شاهد افت بیشتر قیمت‌ این اوراق بود. بر اساس آخرین گزارش‌های موجود، میزان ۱۲۳ میلیارد تومان مازاد عرضه برای این اوراق در آذر ماه مشاهده می‌شود.

عملکرد ۶ماهه بترانس

شرکت ایران ترانسفو در ۶ماهه سال مالی ۹۳سود هر سهم تحقق یافته ی خود را ۱۴۹ریال گزارش کرد که در مقایسه با دوره ی مشابه در سال گذشته ۳برابر شده است.پیش بینی شرکت برای سود هر سهم سال جاری مبلغ ۷۳۸ ریال است که ۲۰ % آن محقق گردیده است. شرکت اعلام کرده است که طبق سنوات گذشته بیشتر درآمد شرکت در نیمسال دوم محقق میگردد.سود تقسیمی پیشنهادی شرکت ۱۰% سود هر سهم است.پیش از این سود هر سهم تحقق یافته ی ۶ ماهه شرکت ۱۵۸ ریال گزارش شده بود که پس از انجام اصلاحات به ۱۴۹ ریال تعدیل یافت.فروش شرکت ایران ترانسفو دردوره ی مذکور نسبت ۶ ماهه نخست سال قبل ۵۲ % افزایش داشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8688