نگاهی به گزارش های مالی چند شرکت

0
۳۸۶ بازدید

“حسینا” ۴۲۰ تومان تقسیم کرد

مجمع شرکت حسینا با حضور بیش از ۸۲درصد سهامداران برگزار گردید. مدیریت شرکت از برنامه افزایش سرمایه ۴۵درصد در سال ۱۳۹۴ خبر داد. همچنین شرکت از پیشرفت بیش از ۹۸درصد پایانه و مخازن نفتی و بهره برداری آن در شهریور ماه خبر داد. شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا ۴۲۰ تومان سود نقدی تصویب کرد.

سود “هرمز”در سه ماهه ۹۴

شرکت هرمز سه ماهه سال ۹۴ به ازای هر سهم ۳ریال سود محقق ساخت که در مقایسه با عملکرد دوره مالی مشابه گذشته خود ۹۲ درصد کاهش داشته است. در دوره مالی مذکور، فروش شرکت ۵۷ درصد کاهش یافته که در ارتباط با کاهش ۵۵درصد مقداری فروش می باشد. بهای تمام شده فروش ۵۲ درصد کاهش یافته است. سود ناخالص به طور کلی ۷۸ درصد کاهش یافته و به ازای هر سهم ۱۲ ریال‌می باشد. سایر درآمدهای غیر عملیاتی شرکت ۵۸ درصد افزایش داشته و هزینه های مالی شرکت نسبت به سال گذشته ۹۹ درصد افزایش یافته است .سود عملیاتی شرکت با  69 درصد کاهش به ازای هر سهم ۱۶ریال می باشد.

عملکرد ضعیف “کرازی” در سه ماهه ۹۴

شرکت کرازی در عملکرد ۳ ماهه خود به ازای هر سهم۱۳ ریال زیان محقق کرد . لازم به ذکر است که در دوره مالی مشابه در سال گذشته شرکت ۱۹ ریال سود ساخته بود. در دوره مالی مذکور، شرکت ۶ % از فروش، ۶ % از بهای تمام شده را پوشش داده که نسبت به سال فروش با افزایش ۴۱ % و بهای تمام شده با افزایش ۸۰ % همراه شده است. سود ناخالص به ازای هر سهم ۴۰ ‌ریال می باشد. هزینه های مالی شرکت ۳۰ % پوشش داده شده است. تقریبا چیزی از سود عملیاتی  بودجه شده شرکت ، محقق نگشته و به ازای هر سهم ۲ ریال می باشد.

جزئیات کشف قطب طلای ایران

عرضه شمش تولیدی زرشوران در بورس

یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت از کشف قطب طلای کشور در آذربایجان غربی خبرداد و گفت: ظرفیت تولید طلای کشور به ۶میلیون تن می‌رسد. امیر صباغ  در خصوص آخرین وضعیت تولید طلا در کشور گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید طلای کشور ۵.۵تن در سال است، البته برنامه ریزی شده که فاز دو طلای زرشوران هم اجرایی شود، چراکه در منطقه زرشوران، ذخیره ۱۰۸ تنی طلا وجود دارد که کارهای اکتشافی آن صورت گرفته و ذخیره برای ما محرز شده است.

معاون سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران افزود: در زرشوران این ذخیره نهایی شده و ظرفیت طلای کشور را به ۶ تن می‌رساند؛ بر این اساس برآورد ما این است که با کارهای اکتشافی دیگری که در محدوده استان آذربایجان غربی صورت خواهد گرفت، این منطقه به عنوان قطب طلای کشور مطرح خواهد شد.

در ۳ هفته اخیر

بررسی P/E صنایع در بورس

در ابتدای تیر ماه سال جاری صنعت خودرو با پی به ای ۷۶ و پس از آن صنایع حمل و نقل و فنی و مهندسی با پی به ای به ترتیب حدود ۳۰ و ۱۴ بیشترین میزان پی به ای را به خود اختصاص داده اند و صنایع دیگر از پی به ای نرمال متوسط ۵ برخوردار می باشند. در ۲۰ تیر پی به ای صنعت خورو به یک سوم کاهش یافته و به ۲۵ رسیده است. اما پی به ای دو صنعت حمل و نقل و فنی و مهندسی اندکی افزایش یافته است. به نظر می رسد سرمایه گذاران صنعت خودرو با سود انتظاری خود بعد از توافقات برای سهم های این صنعت قیمت می گذارند. تغییرات پی به ای از اول تا ۲۰ تیر ماه نشاندهنده نوسانات بسیار جزئی پی به ای بازار بورس می باشد که در این بازه از ۵.۳۲ به ۵.۴۹ رسیده است.

در سالی که گذشت

کاهش ۸۶درصدی سودآوری “وسدید”

شرکت سرمایه گذاری وسدید در سال مالی ۹۳ به ازای هر سهم ۵۳۲ریال سود محقق ساخت که در مقایسه با عملکرد سال گذشته خود ۸۶ ‌% کاهش داشته است. سود حاصل از سرمایه گذاری ها ۳۸۵ % افزایش یافته و به ازای هر سهم ۴۶۰ ریال است و در ارتباط با شرکت تولید پمپ های بزرگ و توربین آبی می باشد. هزینه های عمومی اداری شرکت ۳ % کاهش یافته است.

لازم به ذکر است سایر درآمد های عملیاتی ۷۹ % کاهش داشته که عمدتا به دلیل کاهش درآمد حاصل از فروش حق تقدم سدید تدبیر است. سایر درآمدهای غیر عملیاتی شرکت ۶۴ % کاهش داشته که ناشی از کاهش سود فروش دارایی های مشهود و کاهش سود و کارمزد تسهیلات اصلایی به شرکت سدید ریخته گر می باشد. زیان عملیاتی شرکت با  97 %  کاهش به ازای هر سهم ۷ ریال می باشد.

تعدیل مثبت ۱۰درصدی دپارس

شرکت دپارس در سال مالی ۹۳ با تعدیل مثبت ۱۰ % به ازای هر سهم ۷۱۹۴ ریال سود محقق ساخت که در مقایسه با عملکرد سال گذشته خود ۱۳‌% افزایش داشته است.

در سال مالی مذکور، فروش شرکت ۳۳ % افزایش یافته که در ارتباط با افزایش نرخ فروش محصولات می باشد. بهای تمام شده فروش ۶۸ % افزایش یافته است. سود ناخالص به طور کلی ۸ % کاهش یافته و به ازای هر سهم ۴۴۴۵ ریال‌می باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14178