نگاهی به گزارش های مالی چند شرکت

0
۲۵۳ بازدید

بدهی ۱۲۰۰ میلیارد تومانی دوقلوهای سنگ آهنی به خزانه

دادستان دیوان محاسبات از پرداخت ۵درصدی حق انتفاع به دولت تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی استحصال کننده از معادن سنگ آهن بر مبنای شمش فولاد خوزستان خبر داد. بعد از انجام محاسبات و فعالیت های مذکور در زمینه دو شرکت گل گهر و چادرملو مشخص شده که میزان قابل توجهی از بدهی های شرکت های گل گهر و چادرملو به خزانه پرداخت نشده است،یعنی حدود ۱۲۰۰ میلیاردتومان از بدهی های این شرکت به خزانه در سال ۹۲ باقی مانده است. همچنین معادن مذکور از سال ۹۳ مکلف شدند که ۳۰ درصد از قیمت فروش سنگ آهن و تبدیل آن به گندله و کنسانتره را تحت عنوان حق انتفاع به دولت بپردازد. براساس محاسبات حسابرسان دیوان، ۳۰۰ میلیارد تومان مربوط به ۹ ماهه سال ۹۳ نیز باید شرکت های گل گهر و چادر ملو به دولت بپردازند.

طرح جدید ” رایتل ” در پرداخت سود

مدیرعامل رایتل با اشاره به اینکه علاوه بر شبکه بانکی از طریق منابع بازار سرمایه در دو مرحله تأمین مالی کردیم، گفت: تاکنون ۶هزار میلیارد ریال تأمین مالی صورت گرفته که سود آن با نرخ ۲۲درصد هر ماه به کارگزار پرداخت می‌شود. مجید صدری ، با اشاره به میزان تأمین مالی این اپراتور از طریق بازار سرمایه، اظهار داشت: تاکنون در دو مرحله انتهای سال ۹۲ و در سال ۹۳ با رایزنی انجام شده منابع مالی در رایتل جذب شد. وی افزود: در هر مرحله تأمین مالی ۳۰۰ میلیارد تومان نقدینگی وارد شرکت شد که صرف امور زیرساختی و خدماتی می‌شود. مدیرعامل رایتل با اشاره به اینکه اوراق صکوک منتشر شده توسط تأمین سرمایه امین و ۸ ماه کار کارشناسی با سازمان بورس انجام شده است، گفت: در شرایط فعلی تنها از تسهیلات شبکه بانکی استفاده نکردیم، بلکه از ظرفیت‌های بازار سرمایه هم بهره‌مند شدیم.

عملکرد ۱۲ماهه دارویی سبحان منتشر شد

شرکت سبحان دارو در ۱۲ماهه سال مالی ۹۳۳به ازای هر سهم ۲۵۱۳ریال سود محقق ساخته که در مقایسه با سال قبل ۱۶%افزایش را نشان میدهد.پوشش دهی سال مذکور ۹۰%سود بودجه شده است. درامد فروش شرکت در ۱۲ ماهه سال مالی ۹۳ با ۳۱% رشد نسبت به سال مالی قبل همراه بوده و این افزایش ناشی از افزایش فروش مقداری و افزایش نرخ محصولات است. در مقابل افزایش بهای تمام شده حاشیه سود ناخالص را با کاهش همراه کرده است و حاشیه ی ناخالص از ۶۲% در سال ۹۲ به ۵۵٪ در سال مذکور کاهش پیدا کرده است. با این حال سود ناخالص ۱۵% رشد داشته است. سود عملیاتی شرکت در این دوره ۱۸% افزایش یافته  و به ازای هر سهم ۳۴۶۲ ریال است. هزینه مالی نیز ۱۳% افزایش داشته و به ازای هر سهم ۲۳۷ ریال گزارش شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=11870