نگاهی به عملکرد بورس ها در هفته ای که گذشت

0
۲۷۶ بازدید

در هفته گذشته؛

چهار هزار میلیارد ریال سهم در بورس معامله شد

در هفته منتهی به ششم خرداد ماه، یک میلیارد و ۸۲۵ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش چهار هزار و ۳۱۷ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد.در این مدت ۴۹ هزار و ۷۶۳ خریدار در ۲۰۱ هزار و ۱۰۱ دفعه به داد و ستد پرداختند.بر اساس آمار موجود، در این مدت، یک میلیارد و ۶۳۳ میلیون سهم به ارزش سه هزار و ۵۰۸ میلیارد ریال به صورت خرد و بلوک انجام شد.از ابتدای امسال، ۴۱ میلیارد و ۷۱ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۷۵ هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت، تعداد ۷۶۳ هزار و ۱۵ سرمایه گذار، در دو میلیون و ۸۱۷ هزار و ۸۳۷ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند. بازار سهام از ابتدای سال ۴۳ روز کاری فعالیت داشته است.

شاخص کل بورس اوراق بهادار در هفته ای که گذشت با کاهش  0.74 درصدی به ۶۳ هزار و ۴۰۲ واحد رسید.در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته، بر روی عدد ۵۲ هزار و ۲۰۸ واحد ایستاد. شاخص بازار اول به ۴۵ هزار و ۷۲۶ واحد و شاخص بازار دوم به ۱۳۰ هزار و ۹۴۳ واحد رسید.در هفته منتهی به ششم خرداد ماه، تعداد یک میلیون و ۲۹۶ هزار و ۳۹۰ برگه اوراق مشارکت به ارزش یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد.

افزایش چشمگیر معاملات فرابورس ایران در هفته اول خرداد

معاملات هفته دهم سال ۱۳۹۴ با افزایش ۲۸۱ درصدی حجم و ۲۵۹ درصدی ارزش معاملات در بازارهای فرابورس ایران پایان یافت.معاملات فرابورس ایران در هفته اول خردادماه با رشد چشمگیر حجم و ارزش به پایان رسید.به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، معاملات هفته دهم سال ۱۳۹۴ با افزایش ۲۸۱ درصدی حجم و ۲۵۹ درصدی ارزش معاملات در بازارهای فرابورس ایران پایان یافت.ارزش بازار فرابورس در این هفته به ۸۸۸ هزار و ۸۷۲ میلیارد ریال رسید و سه هزار و ۵۸ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲۴ هزار و ۳۹۷ میلیارد ریال در ۸۴ هزار نوبت معامله شد.در روز میانی هفته مذکور، معامله بلوک ۷۱.۵۱ درصدی سهام شرکت پتروشیمی امیرکبیر با خرید و فروش ۵۰۰ میلیون به ارزش ۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال قطعیت یافت و با این حساب رکورد یازده ماهه حجم و ارزش روزانه فرابورس ایران شکسته شد.در هفته‌ای که گذشت، در بازار اول شاهد معامله ۱۴۲ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴۱۹ میلیارد ریال و در بازار دوم، ۷۹۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۸۶۵ میلیارد ریال بودیم و در بازار پایه هم، ۲ هزار و ۱۰۹ میلیون ورقه به ارزش ۱۷ هزار و ۸۳۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12985