کد خبر: 10924
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۳
گروه : فرهنگ

نگاهی به شماره جدید آدرس هنر

نگاهی به شماره جدید آدرس هنر

شماره جدید آدرس هنر نشریه داخلی خانه هنرمندان با چهار بخش خانه هنرمندان، سینما، تجسمی، تئاتر و ادبیات منتشر شد.

قسمت خانه اخبار نشریه ، با عکس هایی از تمبر خانه هنرمندان شروع می شود؛ گزارشی از امضای تفام نامه همکاری خانه هنرمندان و وزارت علوم و همچنین دیدار سفرای نروژ، فنلاند و دانمارک با مجید سرسنگی و آغاز همکاری خانه هنرمندان با کشورهای اسکاندیناوی از مطالب دیگر این بخش نشریه است.
در بخش ادبیات و پژوهش این نشریه، می توانید گزارشی از نشست تخصصی درباره شمایل عاشورایی با حضور هادی سیف و سعید باباوند را مطالعه کنید. همچنین در گزارش نشست همایش یک روزه " اقتصاد هنر ایران" در خانه هنرمندان بر ضرورت توجه به استقلال فکری هنرمند و در نظر داشتن کار هنری به عنوان یک شغل، همچنین توجه به وضعیت معیشت هنرمند و وجود سرمایه گذارانی برای حمایت هنرمند خلاق تاکید کردند.
در بخش سینما، به بهانه اکران چهار فیلم "آینه ها"، " بوم سیمین"، "پیکان" و " دبی" از کامران شیردل در سینماتک خانه هنرمندان، گزارشی از نشست نقد و بررسی فیلم های این کارگردان مستند‌ ‌‌ساز منتشر شده است. این گزارش به نقل از خسرو دهقان می نویسد:«فیلم های کامران شیردل می تواند کارگاه آموزشی خوبی برای هنرجویان سینما باشد». در این بخش همچنین می توانید گزارش هایی چون، " انتقاد میرکریمی از عجله جوانان برای فیلمسازی"، " کیانوش عیاری برکت سینمای ایران" و " اسماعیل براری از کویر مصر گقت" را بخوانید.
بخش هنرهای تجسمی به گزارش هایی از نمایشگاه های تجسمی برگزار شده در خانه هنرمندان اختصاص دارد. "آثار هنری در قالب آویزهای قیمتی"، " آغاز و پایانی بر ده روز با عکاسان " و " بازدید بزرگترین گالری آنکارا" تعدادی از این گزارش ها است.
گزارش" نشست تبلیغات و زندگی روزمره " " بررسی ادبیات تطبیقی و ادبیات جهانی" و "بررسی نشر الکترونیک در ایران" گزیده هایی از بخش ادبیات است.
شماره سیزده و چهارده نشریه داخلی آدرس هنر به دو زبان انگلیسی و فارسی به صورت CD انتشار یافته است. آدرس هنر به مدیر مسئولی مجید سرسنگی و سردبیری مژگان صدرایی در 450 صفحه PDF منتشر شده است.