نگاهی به تجارب زنان کارآفرین در ایران

0
۴۳۵ بازدید

گروه فرهنگ و هنر: کتاب نگاهی به تجارب زنان کارآفرین در ایران به کوشش انجمن زنان مدیر کارآفرین چاپ شده است.

در مقدمه کتاب چنین آمده است؛ انجمن زنان مدیر کارآفرین از آغاز حضورش در جامعه مدنی ایران از سال ۱۳۸۳ تاکنون همت گماشته تا بدین طریق تا چهره‏های موفق زنان صاحب کسب و کار و کارآفرین چه افراد مشهور و افراد گمنام در این مرز و بوم را معرفی کند. همچنین انجمن هر ساله بخشی از یافته‏های خود را حول موضوعی خاص گردهم می‏آورد تا تجارب یک به یک بیان شود.
کتاب در دو بخش نگاه و نیم نگاه، تجارب زنان کارآفرین و صاحب کسب و کار را بازگو می کند و در این دو بخش در مجموع با تأملی در زندگی ۳۱ زن کارآفرین از گوشه و کنار ایران، خواننده را با سیر زندگی آنان آشنا می‏کند.
برخی از نمونه‏های معرفی شده در این کتاب الگوهای موفقی از زنان کارآفرین هستند که داستان کارآفرینی آنان بسیار آموزنده است. در میان این افراد، نام چهره‎هایی مطرحی چون رخشان بنی‏اعتماد و ماهرخ فلاحی به چشم می‏خورد. که هم در عرصه مدیریت و کارآفرینی خوش درخشیده‏اند و هم در حوزه خدمات اجتماعی و هم در اخلاق حرفه‏ای و سرمایه‏ی اجتماعی نام‏های درخشان بوده‏اند.
از میان زنان کارآفرین که داستان آنها در این کتاب به تصویر کشیده شده است می‏توان به گلمرعربی، زهرا جلیل ثانی، لعیا رویایی، سارا شعبان‏زاده، طاهره عشقی، هایده شیرزادی، مرسده نادری و شکوه السادات هاشمی اشاره کرد.
کتاب نگاهی به تجارب زنان کارآفرین در ایران، به همت انجمن زنان مدیر کارآفرین در تیراژ ۱۰۰۰ جلد چاپ شده است و با قیمت ۲۰۰۰۰ تومان توسط انتشارات روشنگران و مطالعات زنان در خدمت علاقه‏مندان قرار گرفته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=9329