نوسان در تولید ۲۴ کالای منتخب صنعتی

0
۷۴ بازدید

از ابتدای امسال تا پایان مردادماه تولید سواری با رشد ۰.۲ درصدی به ۳۴۹ هزار دستگاه رسید و تولید پودر شوینده با افت ۱۴.۵ درصدی به ۲۲۵ هزار تن رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از فارس، طی ۵ ماهه امسال، تولید ۲۴ کالای منتخب صنعتی با فراز و نشیب هایی همراه بود به طوری که تولید ۱۱ کالا در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد یافت و در مقابل، تولید ۱۳ کالا نیز با افت همراه بود.

از ابتدای امسال تا پایان مردادماه تولید سواری با رشد ۰.۲ درصدی به ۳۴۹ هزار دستگاه رسید و تولید پودر شوینده با افت ۱۴.۵ درصدی به ۲۲۵ هزار تن رسید.

همچنین در این مدت  11 هزار تن سموم دفع آفات نباتی در کشور تولید شد که نسبت به ۵ ماهه اول سال قبل ۲۷.۹ درصد کاهش داشته است. تولید الیاف اکریلیک نیز با افت ۲۷ درصدی به هزار و ۴۰۰ تن رسید.

تولید انواع تلویزیون طی ۵ ماهه امسال افت ۱۱.۷ درصدی را تجربه کرده و به ۴۴۷ هزار تن رسید. تولید الکتروموتورها نیز با افت ۱۷.۵ درصدی معادل ۲ میلیون و ۹۱۷ هزار دستگاه بوده است.

در همین شرایط، تولید کامیون، کامیونت و کشنده با رشد ۵۹.۸ درصدی به ۳ هزار و ۱۷۵ دستگاه رسید و تولید روغن ساخته شده نباتی با افزایش ۳۷.۲ درصدی به ۸۳۴ هزار تن رسید.

همچنین در ۵ ماهه امسال، تولید دوده با رشد ۱۷.۲ درصدی به ۶۶ هزار تن رسید و تولید محصولات پتروشیمی با افزایش ۴.۷ درصدی به ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید.

در این مدت تولید ماشین لباسشویی نیز به ۵۴۹ هزار دستگاه رسید که نسبت به ۵ ماهه اول سال قبل ۳۶.۸ درصد رشد داشته است. تولید کولر آبی نیز با افزایش ۴.۱ درصدی به ۷۵۳ هزار دستگاه رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=155671

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here