کد خبر: 99928
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۸

«نهضت ساخت داخل» تولید را رونق می‌دهد

«نهضت ساخت داخل» تولید را رونق می‌دهد

گروه تولید-طرح ملی نهضت ساخت داخل یکی از طرح های موفق وزارت صنعت، معدن و تجارت است که با هدف تحقق رونق تولید و داخلی سازی نیازهای صنایع در کشور شکل گرفته است.

قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی در همایش تجلیل از صنتعگران و معدکاران برتر استان هرمزگان گفت: طرح نهضت ساخت داخل می‌تواند موجب رونق و پیشرفت صنعت داخلی کشور شود.

حسین مدرس خیابانی افزود: به این منظور نمایشگاهی تحت عنوان پویش ملی نهضت ساخت داخل با موضوع فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید از ۲۷ تا ۳۰ تیرماه جاری در تهران برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: این نمایشگاه در حوزه‌های صنایع خودرو و قطعات، صنایع معدنی فلزی و غیرفلزی، لوازم خانگی، صنایع دریایی، مخابرات و نفت و گاز و پیروشیمی است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی یادآورشد: امروزه تولیدکنندگان و کارآفرینان کشورمان در صف اول جبهه اقتصادی مبارزه با دشمن قرار دارند چرا که تنها باور به توانایی داخل می‌تواند منجر به پیروزی در این جنگ اقتصادی شود.

مدرس خیابانی افزود: در میدان مبارزه با جنگ اقتصادی دشمن، از همه ی آنچه که داریم باید به میدان آورده شود و از تمامی ظرفیت‌های موجود به صورت بهینه استفاده شود.

وی بیان داشت: هم اکنون تمامی نقشه‌های دشمن برملا شده و چرخه تولید در کشور نه تنها از کار نیافتاده بلکه روند پیشرفت آن نیز کُند نشده است و این حاکی از افزایش بخش تولید و صادرات است.

قائم مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهارداشت: امروز با وجود همه شرایط تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان باید بتوانیم از این دوران سخت بهترین استفاده را ببریم.مدرس خیابانی گفت: بحث محدود شدن واردات برخی از کالاها نیز نبایستی باعث کُند شدن چرخه تولید کشور شود.