نهضت تولید اپلیکیشن های فارسی در کشور

0
۴۴۵ بازدید

معاون وزیر ارتباطات خبر داد:

گروه امورزیربنایی

Infrastructures@jahaneghtesad.com

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:کاربران تلفن همراه درحال حاضر به بیش از ۲۵ هزار برنامه (اپلیکیشن)به زبان فارسی دسترسی دارند.

نصرالله جهانگرد درحاشیه نخستین کارگاه آموزشی ‘حاکمیت اینترنت’ اظهارکرد: ازشروع بهره برداری شبکه نسل سوم تلفن همراه بیش از ۲۰هزار اپلیکیشن به تعداد برنامه های قبل از این دوره افزوده شده است.وی ادامه داد:براساس آمار غیر رسمی این تعداد قبل از این دوره نزدیک به پنج هزار برنامه اعلام شده بود.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اجرای نهضت تولید اپلیکیشن های فارسی در کشور گفت:تولید اپلیکشن ها، عمدتا در محیط تلفن های همراه افزایش پیدا کرده است؛ اگرچه در محیط اینترنت و وب نیز افزایش یافته است.

معاون وزیر ارتباطات بیان کرد:با گسترش شبکه نسل سوم و چهارم تلفن همراه این میزان درحال افزایش است.

کارگاه آموزشی سه روزه ‘حاکمیت اینترنتی’که تا نهم مرداد ماه ادامه دارد با حضور رییس بخش آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل متحد و مدرسان UN- APCICT برگزار و جدیدترین موضوعات در خصوص حاکمیت اینترنت مطرح خواهد شد.

در کارگاه آموزشی حاکمیت اینترنت مدیران ارشد سازمان ها و دستگاه های دولتی حضور دارند تا مهم ترین سیاستگذاری های صورت گرفته در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در دنیا آشنا شوند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در این کارگاه بر لزوم توسعه دوره های آموزش رسمی و کلاسیک در حوزه IT اشاره کرد و گفت:درصدد توسعه این دوره ها با بهره گیری از توان مراکز آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه های علمی کاربردی هستیم.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران اظهار امیدواری کرد که این دوره های آموزشی سرآغازی مناسب برای افزایش مهارت های مدیران دستگاه های اجرایی اعم از دولتی و خصوصی در حوزه IT باشد.

جهانگرد بر لزوم برگزاری اینگونه دوره ها تاکید کرد و گفت: با بهره گیری مناسب مدیران دستگاه ها می توان زمینه ارایه سرویس های مناسب در این حوزه را برای مردم فراهم کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14416