کد خبر: 4347
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۳

نمایشگاه پوسترهای “طراحان جوان ایرانی” در باغ‌موزه قصر

نمایشگاه پوسترهای “طراحان جوان ایرانی” در باغ‌موزه قصر

نخستین جشنواره پوسترهای فرهنگی ـ اجتماعی دانش‌آموختگان هنر دانشگاه‌های ایران با عنوان “طراحان جوان ایرانی” عصر روز جمعه  در باغ موزه قصر گشایش یافت، جشنواره‌ای که تأسیس “انجمن علمی طراحی گرافیک” و پس از آن “‌انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران” را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش جهان اقتصاد، در نشست خبری که به همین منظور و پیش از گشایش این نمایشگاه برگزار شده بود، هیوا پاشایی دبیر و رئیس هیأت داوران جشنواره گفت:‌ ‌توسط این هیأت ۱۵۰ پوستر که توسط ۹۰ طراح طراحی شده است از میان ۷۳۴ اثر برای ارائه در نمایشگاه انتخاب شده است. موضوع این پوسترها فرهنگی ـ اجتماعی است و تمامی این پوسترها ظرف دو سال اخیر طراحی شده‌اند.

پاشایی سپس اظهار کرد: ما در کشورمان انجمن صنفی طراحان گرافیک داریم اما به نظر اساتید و دانش‌آموختگان این رشته خلأ وجود یک انجمن علمی هنرهای تجسمی در جامعه احساس می‌شده؛ اجتماعی علمی از هنرمندان که علم و هنر خود را از دانشگاه‌ها فراگرفته‌اند و به عنوان گروهی از دانشگاهیان رشته‌های هنر تصمیم داریم انجمنی علمی و رسمی تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس شود و با ایجاد آن جامعه دانشگاهی هنر بتواند سالانه یک یا چند جشنواره از آثار هنرآموختگان این دانشگاه‌ها برگزار کند.

پاشایی افزود: با این توضیح،‌ از برنامه‌های آینده این جشنواره ثبت انجمن علمی هنرهای تجسمی ایران است و یکی از اهداف انجمن نمایش آثار دانش‌آموختگان دانشگاه‌های هنر به صورت برگزاری نمایشگاه،‌ انتشار آثارشان در قالب‌های کتاب و کاتالوگ و انتشار آثار پژوهشی‌شان در مجلات علمی است تا به این وسیله با معرفی آثارشان، مشتریان و سفارش دهندگان را به سمت آنان جلب کنیم و از مهمترین اهداف این جشنواره در صورت تأسیس انجمن ایجاد اشتغالزایی دانش‌آموختگان هنر است.

پاشایی گفت: برگزاری این نمایشگاه با محصولات گرافیکی دیگر نظیر نشانه، گرافیک محیطی، طراحی تحلیلی، صفحه‌آرایی، طراحی وب و … در دوره‌های بعدی ادامه خواهد داشت.پس از پایان نشست خبری نمایشگاه آثار پوستر دانش‌آموختگان هنر دانشگاههای ایران گشایش یافت.در این مراسم نفرات برتر این جشنواره نیز اعلام شدند و جوایزی به آنها تعلق گرفت.

علاقه‌مندان برای دیدار از این آثار می‌توانند تا ۲۱ مرداد به باغ موزه قصر واقع در خیابان شریعتی، خیابان مطهری شرقی، میدان پلیس، باغ موزه قصر مراجعه کنند.