گاز ۷۳ درصد سبد انرژی استان

نقش راهبردی شرکت گاز استان خراسان شمالی با تأمین ۷۳ درصد سبد انرژی استان

0
۱۱۸ بازدید

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی با توجه به تأمین ۷۳ درصد سبد انرژی استان از طریق گاز طبیعی به نقش راهبردی این شرکت در توسعه و آبادانی استان اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان شمالی وبه نقل از روزنامه جهان اقتصاد ، حسن رضا میربلوکی مدیر‌عامل شرکت گاز استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه بیش از ۷۳ درصد سبد انرژی استان از طریق گاز طبیعی تامین می شود، گفت: هم اکنون بیش از ۱۰۰ درصد مناطق شهری و ۹۹.۸ درصد روستاها از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و گازرسانی به مناطق کمتر توسعه یافته استان باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان، حفظ محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان جنگلی شده است.

میربلوکی به بهره مندی صد در صدی هر ۲۴ شهر استان از نعمت گاز خبر داد و  افزود: ۷۴۶ روستای استان معادل ۸/۹۹ درصد خانوارهای روستایی از نعمت گاز برخوردار هستند همچنین ۹۱۶ واحد صنعتی از گاز طبیعی بهره مندند که از این تعداد ۴۰۰ واحد آن صنعت عمده می باشد و و تعداد ۳۳ جایگاه های CNG  از گاز استفاده می کنند و تعداد گازرسانی به شهرک های صنعتی و نواحی مختلف به ۱۵ فقره افزایش یافته است.

وی افزود: در شش ماهه سال جاری ، تعداد ۵ هزار و ۲۰۷ اشتراک جدید گاز انجام شده است که در مجموع تا پایان شهریور ماه سال جاری تعداد مشترکین گاز استان، به۳۴۰  هزار و ۲۱۴ مشترک رسیده است.

وی با بیان اینکه توسعه گازرسانی در روستاها به خصوص مناطق مرزی، سبب کمک به حفظ امنیت مرزها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان می شود، اظهار داشت: شرکت گاز استان به روستاهای مرزی توجه ویژه ای داشته بطوریکه تاکنون اکثر روستاهای این مناطق گازدار شده‌اند.

حسن رضا میربلوکی اظهار داشت: استان خراسان شمالی در زمینه گازرسانی به روستاها  در جمع سه استان برترکشور می باشد و این استان در ردیف استان های سبز است و در چند سال اخیر هر سال بالغ بر ۱۰ هزار مشترک به تعداد مشترکان گاز استان افزوده شده است.

میربلوکی عنوان کرد: در راستای اهداف استراتژیک تامین پایدار گاز ورودی و به منظور پایداری در گازرسانی و رشد حجم جایگزینی در صنعت گاز و طرح توسعه ای کارخانه آلومینای جاجرم، و همچنین کاهش افت فشار در این شهرستانها در فصل زمستان، برای پاسخگویی به رفع نیاز شهرستان های گرمه و جاجرم اجرای خط انتقال به قطر ۱۶ اینچ و طول ۵۷ کیلومتر و منشعب از خط انتقال ۴۲ اینچ میامی به دشت با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

وی از اهمیت پایداری جریان گاز در کنار توسعه گازرسانی سخن گفت و تصریح کرد: شرکت گاز همواره مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی را در طول سال خصوصاً در فصل سرما که سهم مصرف به ویژه در بخش خانگی اضافه خواهد شد در دستور کار داشته و در این رابطه اقدامات و پیش بینی های لازم در خصوص تعمیرات و سایر اقدامات مورد نیاز انجام گرفته است، ولی در عین حال، از مردم فهیم و تمامی مصرف کنندگان انتظار می رود با رعایت الگوی مصرف، ما را در این امر یاری کنند تا با مصرف بهینه گاز ضمن عمل به وظیفه خود در راستای مسئولیت های اجتماعی، یاری رسان هموطنان دیگر در اقصی نقاط کشور برای استفاده از این نعمت خدادادی باشیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=159331