کد خبر: 198514
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۴۰۱

نفت در سراشیبی کاهش قیمت ماند

نفت در سراشیبی کاهش قیمت ماند

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت اوپک با 37 صدم درصد افزایش  وبا 31 سنت افزایش به84دلار و61سنت رسید.

همچنین قیمت نفت سنگین نفت ایران با کاهش 2.97 درصدی وبا2 دلار و 82سنت کاهش  به 92دلارو10سنت رسید.

قیمت نفت روز دوشنبه به دلیل نگرانی از گسترش محدودیت‌های کووید ۱۹ در چین و آسیب دیدن تقاضا برای سوخت در این کشور، کاهش یافت.

استفن اینس، از شرکت مدیریت دارایی اس‌پی‌آی اظهار کرد: تشدید محدودیت‌ها برای مقابله با گسترش شیوع کووید ۱۹ در چین، نگرانیها نسبت به تقاضا برای سوخت در بزرگترین واردکننده نفت جهان را برانگیخته است.

با ادامه سیاست کرونا صفر پکن، تدابیر قرنطینه در شهرهای چینی مضاعف شده و امیدهایی که پیش از این برای بهبود تقاضا برای سوخت وجود داشت را کمرنگ کرده است.

با این حال، نشانه‌های کندی رشد حجم تولید و بهره‌وری تولیدکنندگان آمریکایی در منطقه پرمیان باسین که بزرگترین منطقه نفت شیل آمریکاست، از معاملات وست تگزاس اینترمدیت پشتیبانی کرده است.

صادرات نفت آمریکا هفته گذشته به رکورد بالایی صعود کرد و قیمت وست تگزاس اینترمدیت را ۳.۴ درصد بالا برد. نفت برنت هفته گذشته ۲.۴ درصد رشد قیمت داشت که دومین رشد هفتگی متوالی این شاخص قیمت بازار جهانی بود.

دو منبع آگاه در اوپک اظهار کردند: انتظار می‌رود اوپک در گزارش ماهانه خود، همچنان رشد تقاضا برای نفت در یک دهه آینده را با وجود افزایش استفاده از انرژی تجدیدپذیر و خودروهای برقی، پیش بینی کند.

بر اساس گزارش رویترز، سود هنگفت غول‌های انرژی جهانی نظیر اکسون موبیل و شورون، درخواست‌ها برای دریافت مالیات از درآمد اضافی این شرکت‌ها را به دنبال داشته است. چهار شرکت از میان پنج شرکت نفتی بزرگ جهان، نتایج مالی را گزارش کرده‌اند که نشان می دهد مجموعا ۵۰ میلیارد دلار درآمد خالص کسب کرده‌اند که تحت تاثیر افزایش قیمت‌ها در بازارهای جهانی پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *