نظر ۲۰ کارشناس از قیمت طلا در هفته آینده

0
۱,۹۰۶ بازدید

گروه بازارپول : تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار در خصوص روند تحولات قیمت طلا طی هفته جاری اختلاف نظر دارند

در نظرسنجی این هفته کیتکو نیوز از ۳۷ کارشناس ارشد اقتصادی ۲۰ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد نیز ۸ نفر به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند.
بر اساس این گزارش ۸ کارشناس اقتصادی نیز در این نظرسنجی اعلام کردند قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش روبرو خواهد شد و ۴ نفر نیز پیش بینی کردند قیمت طلا بدون تغییر خواهد ماند.
هفته گذشته نیز کارشناسان اقتصادی به افزایش قیمت طلا رای داده بودند ولی قیمت طلا در هفته ای که گذشت با افت ۶ دلاری روبرو شده است.
کارشناسانی که به افزایش قیمت طلا رای داده اند بر این باورند که تنش های سیاسی بین المللی طی روزهای آینده موجب افزایش قیمت طلا خواهد شد.
کارشناسانی هم که به کاهش قیمت طلا در روزهای آینده باور داشته اند معتقدند کاهش تنش های بین المللی و بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا تاثیر زیادی بر کاهش قیمت طلا خواهد داشت.
برخی کارشناسان نیز بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آینده بین ۱۲۸۰ تا ۱۳۲۰ دلار در نوسان خواهد بود.
اونس طلا تا پایان ۲۰۱۴چه قیمتی را تجربه می کند
تحلیلگر برجسته موسسه مانی مورنینگ بر این باور است که روند صعودی قیمت طلا در کوتاه مدت ادامه خواهد یافت و قیمت هر اونس طلا تا اوایل سال آینده به ۱۶۰۰ دلار خواهد رسید.
به گزارش طلا ،مانی مورنینگ؛ قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون با رشد ۹.۲ درصدی روبرو شده و توانسته عملکرد خوبی نسبت به سایر بازارها داشته باشد.
بر اساس این گزارش عملکرد قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون بهتر از بازار سهام و اوراق قرضه آمریکا بوده است. پیتر کراوس تحلیلگر ارشد مانی مورنینگ بر این باور است که عملکرد خوب طلا در سال ۲۰۱۴ میلادی هنوز به پایان راه خود نرسیده است و باید منتظر افزایش بیشتر قیمت طلا در ماه های آینده باشیم.
کراوس تاکید کرد: به نظر می رسد قیمت طلا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد. قیمت طلا اکنون به بالاتر از میانگین ۲۰۰ روز گذشته خود رسیده است. به نظر من قیمت طلا در کوتاه مدت بار دیگر سطوح مقاومتی دیگری را خواهد شکست و به روند صعودی خود ادامه خواهد داد.
وی افزود: قیمت ۱۳۰۰ دلار در هر اونس سطح حمایتی قیمت طلا به شمار می رود و به نظر من قیمت طلا تا اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی به بیش از ۱۶۰۰ دلار خواهد رسید.
به گزارش طلا ، کراوس گفت: هدف بعدی طلا دستیابی به سطح قیمتی ۱۳۸۰ دلاری خواهد بود و در صورت دستیابی به این قیمت به زودی به بیش از ۱۴۲۵ و ۱۴۷۵ دلار در هر اونس خواهد رسید.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4587